وزن داربست مثلثی

اسکافولد چیست
اکتبر 26, 2019
جک سقفی دست دوم شیراز
اکتبر 26, 2019

وزن داربست مثلثی

وزن داربست مثلثی

در عصر حاضر صنعت ساختمان سازی پیشرفت های زیادی داشته و تجهیزات مورد استفاده در آن نیز از تنوع زیادی برخوردارند . البته هرکدام از این تجهیزات برای روش های متفاوت مورد استفاده اند . تجهیزات استفاده شده در یک ساختمان به نوع طراحی و کاربری آن بستگی دارد . ما در این جا به یکی از تجهیزات سا ختمنی خواهیم پرداخت که بیشتر در ساختمان های بلند استفاده دارد . نام این وسیله داربست مثلثی می باشد .

وزن داربست مثلثی

این داربست ها از لوله هایی تشکیل شده است که در اندازه های معین واستاندارد برش می خورند و توسط دستگاه های جوش به هم دیگر جوش داده می شوند. این لوله ها را به صورتی تولید می کننید که فاقد هر گونه درزو شکاف باشند تا بتوانند تحمل باری که به داربست وارد می شود را تاب بیاورد .

علاوه براین ویژگی هایی که ذکر شد این لوله ها باید در ارتفاعات بالا کج نشوند . ما می توانیم با تغییر در روش اتصال لوله ها در داربست ها میزان باربری داربست تا مقدار زیادی افزایش داد . حداکثر میزان باربری داربست های مثلثی چیزی در حدود 14 تن است .

شیوه ی بستن داربست های مثلثی

اتصال و باز کردن لوله ها در داربست ها بسیار آسان و ساده است به همین دلیل نیاز به آموزش و مهارت خاصی ندارد . برای این کار می توان از کارگر های ساده نیز بهره برد . این موضوع می تواند باعث صرفه جویی اقتصادی نیز شود .برای بستن و اجرای داربست ها باید به نکاتی توجه کرد که ما به چند مورد از این نکات اشاره می کنیم :

  • زمینی که داربست روی آن قرار است اجرا شود باید زمینی سفت و دارای استحکام باشد . اگر زمین سفت نبود می توان در زیر داربست از تخته هایی به نام تخته زیر پایی استفاده کرد این تخته ها استحکام کافی را ایجاد می کنند .
  • زمین و یاتخته ای که زیر داربست قرار می گیرد را باید تراز کنیم تا در ارتفاعات بالا دچار حادثه و مشکل نشود . باید به این نکته نیز اشاره کرد که اختلف ارتفاع های خیلی کم وکوچک را می توان با ابزار هایی به سرجک ها تنظیم کرد .
  • برای اطمینان از جلوگیری از وقوع حوادث وخسارات احتمالی در ارتفاعات بالا می توان برای استحکام هر چه بیشتر داربست از بست های داربست استفاده کرد این کار باعث می شود که ما داربستی یکدست و دکپارچه را داشته باشیم و ایمنی کار و پروژه پیشرفت چشم گیری داشته باشد .

چگونه می توان داربست مثلثی را تهیه کرد ؟

راه های زیادی برای تهیه داربست مثلثی وجود دارد . در بعضی مواقع این تجهیزات خریداری می شوند در بعضی مواقع اجاره می شوند و یا به صورت دست دوم خریداری می شوند که در هر صورت ما باید به نکاتی توجه کنیم . ما در تهیه داربست ها به کیفیت موادی که لوله ها از آن ساخته می شود توجه کافی  داشته باشیم زیرا کیفیت لوله ها ارتباط مستقیم با مقاومت داربست دارد . یکی از شرکت هایی که می توان از آن این تجهیزات را با بالاترین کیفیت تهیه کرد شرکت تک پولاد می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع