لوله ۵ داربستی

خرید قالب بتن دست دوم مشهد
خرید قالب بتن دست دوم مشهد
اکتبر 26, 2019
قالب های بتن چیستند و چه کاربردی دارند ؟
قالب های بتن چیستند و چه کاربردی دارند ؟
اکتبر 26, 2019

لوله ۵ داربستی

لوله ۵ داربستی

لوله ۵ داربستی

لوله ۵ داربستی

لوله ۵ داربستی چیست ؟ لوله داربستی ، لوله ای است که به لوله صنعتی نیز معروف است. در این لوله هیچ سیالی جابجا نمی شود. این لوله تحت هیچ گونه تست گاز و آب قرار نگرفته است. لوله داربستی بجز کاربرد صنعتی ، کاربرد دیگری ندارد. لوله داربستی در سایزهای مختلف تولید می شود. متدوال ترین اندازه مورد استفاده ، سایز ۱۱/۲ اینچ یا نمره ۵ است. به لوله داربستی ، لوله ۵ داربستی نیز گویند. لوله ۵ داربستی در ضخامت های مختلف تولید می شود. بیشترین ضخامتی که مورد استفاده می باشد ، ضخامت ۲ و ۵/۲ میلی متری است. لوله ۵ داربستی یکی از اعضای داربست است . عضو دیگر داربست ، بست است که در ادامه توضیح داده می شود.

بست چیست ؟ از بست برای اتصال پایه های داربست با همدیگر استفاده می شود. ازانواع بست ها می توان به بست انتهایی اشاره کرد.

بست انتهایی چیست و کاربرد در چه می باشد ؟ بست انتهایی ، اتصالی جهت بستن انتهای نوار آبیاری قطره ای می باشد. از این بست برای مسدود کردن انتهای لوله به کار برده می شود.

موارد استفاده از لوله داربست

از لوله داربستی به عنوان پشت بند افقی یا قائم در سازه های بتنی ویا برای داربست استفاده می شود. اما از لوله داربستی بیشتر برای پشت دیوارها یا زیر سقف دال های بتنی یا زیر پودرها ویا بستن به پشت قالب های دور سقف ها و درنهایت اجرای داربست و مهار دیوار و ستون استفاده می شود.

موارد مصرف داربست و انواع آن

داربست ، سازه ای موقتی برای دسترسی به نقاط ناممکن است. از داربست برای تعمیر ساختمان ها و سازه های دیگر استفاده می شود. هم چنین برای اجرای نمای ساختمان ها و در پروژه های عمرانی از قبیل ساخت پل یا خروجی های غیر هم سطح به عنوان تکیه گاه قالب های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع داربست ها استفاده گسترده ای در پروژه ها به خصوص پروژه های عمرانی دارند.

همانطور که گفته شد داربست ها انواع بسیاری دارند که به چند مورد اشاره خواهیم نمود.

داربست چوبی : به داربستی چوبی گویند که برای برپایی آن از پل ، تخته و خرک استفاده شده باشد. برای ساخت این داربست ها از گوب های گرد و نردبان مخصوص استفاده شده است .

داربست فلزی : برای این نوع از داربست از لوله هایی فولادی با قطر ۴۸ میلی متر و ضخامت ۴ میلی متر استفاده شده است.

داربست معلق : به داربستی ، داربست معلق گویند که به صورت سکو از ساختمان بیرون زده باشد . نام دیگر این داربست ، سکوی پیش آمده گویند.

داربست پایه دار : داربستی است که بیش از سه ردیف ندارد و برای برپایی سریع داربست از این نوع داربست استفاده می شود.

برپاسازی داربست

چون داربست زیر بار فشار بتن و مواردی از این قبیل قرار می گیرد باید توسط افرادی که مهارت و توانایی برپاسازی داربست را دارند نصب شود . زیرا با فروریزی داربست خطراتی از قبیل تلفات جانی وجود خواهد داشت .

خرید قالب بتن دست دوم مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع