لوله داربست

قالب بتن لبه 6 یکی از انواع قالب های بتن
اکتبر 26, 2019
قالب بتن لبه خم
قالب بتن لبه خم
اکتبر 26, 2019

لوله داربست

لوله داربست

برای ساخت ساختمان ها از تجهیزات و ابزارهای مختلف ساخته می شود در بیشتر ساختمان های در حال ساخت از داربست استفاده می شود . داربست ها از لوازم گوناگونی ساخته می شود و انواع مختلف دارد . ما در این جا با انواع این داربست ها آشنا می شویم .

داربست چیست ؟

داربست ها سازه هایی هستند که این امکان را فراهم می کنند که کارگران در ارتفاع های بالا بتوانند کار بکنند . در عصر حاضر که ساخت ساختمان های بلند مرتبه بسیار افزایش داشته است استفاده از داربست در ساختمان ها نیز افزایش یافته است . علاوه براین در این سال ها تلاش شد است که داربست هایی را طراحی بکنند که در ارتفاعات بالا کارایی مناسبی داشته باشد و همچنین ایمنی کارگران را نیز فراهم بکند .

داربست ها انواع و اشکال گوناگونی دارند که به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم :

  • داربست های چوبی : این نوع داربست ها از نوع داربست های ثابت است . برای ساخت این داربست از نردبان ها مخصوص و تخته و پل های موقت و خرک ها استفاده می شود .
  • داربست های فلزی : این نوع داربست ها از لوله هایی از جنس فلز فولاد ساخته شده اند . این لوله داربستی دارای مقاومت کافی در برابر فشار وارده بر آن در هنگام اجرای پروژه را دارند و در ساخت آن ها از مواد اولیه ای استفاده می شود که این توانایی را به لوله ها بدهد . اگر این لوله ها استحکام کافی را نداشته باشند باعث خسارات و حوادث هی غیرقابل جبران خوهند شد . این لوله ها را در داربست با استفاده از بست هایی به هم متصل می کنند.
  • داربست های معلق : این نوع از داربست ها به دیوارهای ساختمان نصب می شوند و در پروژه هایی استفاده می شود که درآن ها امکان استفاده از زمین به عنوان تکیه گاه وجود نداشته باشد . به این داربست ها از آن جهت داربست معلق می گویند که از سطح ساختمان ها به شکل سکو بیرون زده است .
  • داربست پایه دار : این نوع داربست برای ساختمان هایی که نیاز به نصب سریع داربست دارند مورد استفاده قرار می گیرد . این داربست نباید بیش از سه ردیف داشته باشد و ارتفاع آن از سطح زمین و یا طبقه ای که داربست در آن قرار می گیرد نباید بیش از 5/4 متر باشد . در این داربست ها باید پایه ها را کاملا ثابت شود و برای بالا و پایین آمدن از این داربست ها از نردبان استفاده می شود .

خرید لوله داربست چگونه امکان پذیر است ؟

برای تهیه داربست ها در انواع مختلف و جنس های متفاوت باید به کیفیت آن ها توجه نماییم و زیرا نبود کیفیت لازم در داربست ها باعث کاهش ایمنی کار و کارگران می شود . یکی از شرکت هایی که این تجهیزات را با بهترین کیفیت ارایه می دهد شرکت تک پولاد است . این شرکت در این زمینه فعالیت های گسترده ای دارد و شما می توانید با خیالی آسوده از آن خرید نمایید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع