قوطی پروفیل چیست

قوطی پروفیل 40در80
قوطی پروفیل 40در80
اکتبر 26, 2019
قوطی پروفیل سبک
قوطی پروفیل سبک
اکتبر 26, 2019

قوطی پروفیل چیست

قوطی پروفیل چیست

قوطی پروفیل چیست

قوطی پروفیل چیست و چه کاربردی دارد؟

قوطی پروفیل چیست : امروزه از قوطی پروفیل در ساختمان سازی و در ماشین آلات و کشتی سازی و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود که در مقدمه به این موضوع می پردازیم که قوطی پروفیلی چیست؟ قیمت قوطی پروفیل چقدر است؟ بهترین شرکت برای خرید قوطی پروفیل کدام است ؟ و…

قوطی پروفیلی چهارگوش و شبیه به جعبه می باشد که شامل انواع استیل و آهنی  و قوطی آلومینیومی می باشد. در میان قوطی های فلزی ، قوطی پروفیل آهنی  پرکاربردتر می باشد.از فلزات دیگر هم قوطی ساخته می شود ولی کاربردشان کم است. طول قوطی پروفیل چقدر است؟  قوطی پروفیل در دو اندازه 6 متری و 12 متری ساخته شده وبه بازار عرضه می شود.

 

 ابعاد فیزیکی قوطی پروفیل آهنی چند است؟

قوطی پروفیل ها بسته به نوع کاربردشان ابعاد گوناگونی دارند . مهم ترین مشخصات یک قوطی پروفیل عدد ضخامت یا گوشت پروفیل می باشد.  قوطی های با ضخامت 6/0 تا 5/1 میل را قوطی سبک نامیده اند. 2 تا 3 میل را قوطی ساختمانی و 4 میل به بالا را قوطی صنعتی نامیده اند.در مورد ابعاد قوطی نیز کمترین طول وعرض 10*10 یا مربعی به ضلع یک سانتی متر و بیشترین طول وعرض 100*100 یا مربعی به ضلع نیم متر است . لازم به ذکر است که هر چقدر قوطی پروفیل ضخیم تر باشد وزن آن نیز افزایش یافته و در نتیجه هزینه های بیشتری برای شما خواهد داشت .

 

انواع قوطی پروفیل 

برای پرداختن به سوال ، قوطی پروفیل چیست ؟ بهتر است به انواع آن نیز پرداخته شود . پروفیل از نظر لغتی به معنی قطعاتی با مقطع ثابت در طول معین است. در دنیای ساخت وساز پروفیل انواع گوناکونی دارد که شامل این موارد می باشد .

پروفیل های باز : این نوع دارای دو مقطع u وz بوده که شامل نمونه هایی چون ناودانی ، نبشی ،میلگرد و تیرآهن و هاش است .

پروفیل های بسته : در و پنجره ، قوطی و پروفیل و چهارچوب مثل لوله  و پروفیل یو پی وی سی  نمونه هایی ازاین نوع پروفیل هستند.

 

چگونگی تولید پروفیل

قوطی پروفیل چیست ؟ وظیفه کارخانه تولید پروفیل تبدیل ورق فولادی با روش نورد سرد به محصول نهایی با شکل و اندازه های متنوع که همان پروفیل های باز و بسته است می باشد. که این فرآیند شامل مراحلی است که مختصر شرح داده می شود.

ماده اولیه : این ماده یا ورق مصرفی دارای ترکیبات شیمیایی است که در زمان تولید برای سازنده و همچنین مصرف کننده مشکل به وجود نیاورد که این ترکیبات شامل سیلیس ،کربن،گوگرد، فسفر،منگنز می باشد.

برش ورق فولادی به نوار: کلافها یا همان ورق فولادی به وسیله دستگاه های برش به نوارهایی با عرض مشخص بریده می شوند که این دستگاهها دارای قسمتهای مختلف است و به صورت تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک هستند.

تولید پروفیل : قوطی و پروفیل به دو روش مستقیم و غیرمستقیم تولید می شود .پروفیل باز به روش مستقیم ساخته می شود.دستگاه تولید پروفیل از دو قسمت شکل دهنده دارای قسمتهای مختلف می باشد ولی نکته مهم عمل اصلی این دستگاه است که شکل دادن به ورق در حال عبور از دو قالب وتولید محصول نهایی به روش سرد می باشد. در روش مستقیم پروفیل تولید شده ابعاد دقیق وکیفیت بالاتری دارد اما استهلاک قالبها در این روش بیشتر است. شما می توانید این محصول را به صورت قوطی پروفیل دست دوم تهیه نمایید .

امیدوارم با تو ضیحات مذکور تا حدودی به پاسخ مناسبی برای پرسش  ،قوطی پروفیل چیست ، رسیده باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع