قالب چوبي بتن ريزي

لوله داربست دست دوم عسلویه
لوله داربست دست دوم عسلویه
اکتبر 26, 2019
خرید قالب بتن دست دوم گیلان
خرید قالب بتن دست دوم گیلان
اکتبر 26, 2019

قالب چوبي بتن ريزي

قالب چوبي بتن ريزي

قالب چوبي بتن ريزي

قالب چوبی بتن ریزی چیست؟

قالب چوبي بتن ريزي : براي به وجود امدن يك سازه در جنس بتن مسلح،حتما بايد بتن نو و تازه در قالب ريخته شوند، تا بعد از پر شدن تمامی اندازه  قالبها و سخت شدن آن، به شكل دلخواه درآيند. از برجسته ترین قدمها در احداث ساخت های بتني، نحوه قالب‌بندي آن است.  پیمان کاران و کلیه افرادی که در زمینه ساخت و ساز فعالیت می کنند می توانند انواع قالب بتن ازجمله قالب های چوبی را از شرکت تک پولاد خریداری نمایند .

به همين خاطر حتما بايد اجرا کننده و پيمانكاران سازه‌هاي بتن به طور کامل در جريان کارهای مربوط قالب‌بندي، مانند وسايل گرفته، تا مشخصات و اندازه گیریهای ابعاد و نکات اجرا قرار بگیرند. پس از نصب قالب ها در مکان مربوط به آنها،حتما بايد آنها را مورد بررسی قرار داد و سوراخ هایی كه احیانا باعث بيرون آمدن شيره بتن خواهد شد، پر کنند.

استحکام یکی از مهمترين شرایطی ست كه حتما بايد درقالب‌بندي رعايت کنیم.

چوب ها و تخته های چند لایه  براي اتمام كارهاي قالب‌بندي از ایجاد كردن قاب های قالب ها تا ديواره ی آنها و پايه‌هايی برای اطمينان مورد استفاده قرار مي‌گيرند. براي ایجاد كردن قالب ها از چهار تراشه قطعه الوارها، تخته و تخته ی چند لایه استفاده مي‌شود.

قالبها حتما بايد به گونه ای ساخته شوند كه انتقال آنها با ابزار موجود در كارگاه ها و نيروي انساني دارای امکان باشند. در وقت ساختن، نصب کردن و بتن ‌ريزي نيازی به ظرافت و دقت بسیار زیادی هست که به  سطح های نرم و لبه‌ ضرری نرسد. علی الخصوص دقت بالاتری براي قالب برداري و ذخیره كردن قالبها لازم خواهد بود.

قالب چوبي بتن ريزي چه خاصیت هایی دارد؟

-این نوع از قالب چون با استفاده از چوب نرم درختان، انعطاف پذیری زیاد تری دارند و اتصالات آنها به راحتی و به توسط پیچ ومهره و میخ انجام می شود.و همچنین میزان وزن کمتری نسبت به قالب فلزی دارند و به راحتی توسط کارکنان حمل می شوند این قالب ها رامی توانید در تنوع شکل های هندسی دید و برای استفاده کردن درسازه هایی که تفاوت های ساختاری و معماری مخصوصی دارند گزینه ی بسیار مناسب تری هستند.قالب چوبی مقاومت دمایی خوبی ندارد و قابل مشتعل شدن هستند. به علاوه، پس از زمانی چند شکل خود را تغییر می دهند و دچار چاک خوردگی و چین می شوند.در نتیجه با توجه به قالب های فلزی عمر کوتاه تری دارند.

 

انواع قالب چوبي بتن ريزي

 

قالب خام: که از الوار ساده ی چوب ساده ایجاد شده است. این الوارها به خاطرعدم رندگی آنها ممکن است سطوح صاف و همواری  نداشته باشد. در نتیجه بعد از بتن ریزی و سخت شدن بتن ها، سطوح سازه امکان دارد چین خورده باشد.

    قالب رنده شده: این قالب های بتنی همان الوارهای ساده ای هستند که قبلا اشاره شد اما رنده شدگی سطح آن سبب می شود تا سازه بعد از بتن ریزی و سفت شدن سطوح زیبایی و یک دستی داشته باشند.

    قالب های ممتاز برتر:این قالب ها علاوه بر رنده شدگی سطح الوارها سوراخ های آن نیز بتوسط بتونه و سمباده به طور گرفته می شود. این قالب ها برای اینکه در بتن ریزی سازه ای که معماری خیلی لطیفی دارند بسیار مناسب است.

مرحله های ساخت یک صفحه ی قالب چوبی

۱- با در نظر گرفتن بعد ها و اندازه‌های صفحه های قالب ها، تخته‌هایی لازم است انتخاب شوند و اگر نیاز بود بریده ‌شوند..

۲- باید به شکلی تخته‌ها را روی میز قرار بدهیم که سمت چپی آنها رو به بالا باشد.

۳- لبه‌ عرضی تخته‌ از یک سوی به تخته‌ی صاف بچسبد.

۴- اگر سوراخ های زیادی مابین تخته‌ها وجود دارد، حتما باید تخته‌ها را جا به جا کرد تا این درزها برطرف شود و اگر مدتی درزها همچنان باقی بماند، می‌توانید لبه‌ تخته را ببرید یا رنده نمایید.

۵-همیشه باید دو نقطه ی برای برش دادن عرضی صفحه قالب علامت گذاری شده تعیین شود.

۷-وقتی تخته برش خورد آن را در کنار تخته‌های دیگر قرار می‌دهیم.

۸-در فاصله‌ی در حدود یک سانتیمتر از لبه‌ بدنه، در قسمت عرضی تخته‌ها خطی گونیایی ترسیم میکنیم.

۹-جداسازی طولی قالب ها انجام می‌شود.

۱۰-خط‌های پشتی بندها اول و آخر به فاصله‌ مورد نیاز رسم می‌شود.

۱۱-هر دو پشته بندی که در ابتدا و انتهای آن قرار دارند، به شکل کاملا صحیح و مرتب سازی شده بتوسط میخ به تخته‌ها وصل می‌شوند.

۱۲-بعد از باز کردن سوراخ ها و تنگ‌ صفحه‌ی قالبی از محل خط کشی شده ی عرضی با دقت بالا بریده می‌شود.

لوله داربست دست دوم عسلویه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع