قالب هاي جديد بتن

خرید قالب بتن تهران
خرید قالب بتن تهران
اکتبر 26, 2019
قیمت لوله داربست دست دوم ۶متری
قیمت لوله داربست دست دوم ۶متری
اکتبر 26, 2019

قالب هاي جديد بتن

قالب هاي جديد بتن

قالب هاي جديد بتن

قالب هاي جديد بتن کدامند؟

قالب هاي جديد بتن :  امروزه قالب های جدید بتن در پروژه های آرماتوربندی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل ساخت قالب جدید بتن ، فروش قالب جدید بتن ، خرید و فروش قالب بتن خاص یک موضوع بسیار مهم در این عرصه می باشد.

شرکت تک پولاد دارای سالها سابقه در زمینه تولید و فروش قالب های جدید بتن و دیگر ادوات آرماتوربندی می باشد. مشتریان می توانند جهت خرید و یا اطلاع از قیمت قالب های جدید بتن با شماره های موجود در سایت تماس حاسل نمایند .

در قدم دوم پس از کندن پی، نوبت به  قالب بندی میرسد که  قالب بندی تنوعات متفاوت  خود را دارا خواهد بود که در این متن با این تنوعات آشنا خواهید شد. به طور اخص در جا هایی  که دارای عمق پی کنی کم تری هستند، می توانیم از آجرهای فشاری با همراهی ملات آن ماسه دارای سیمان برای قالب بندی به کار برد. تنوع در قالب بندی می تواند به شکل های مختلف زیرین باشند:

 1. آجر فشرده همراه با ملات ماسه ای سیمان
 2. قالب هایی از جنس چوبی
 3. قالب های از جنس فلزی (به مانند قالب هایی تماما از جنس فلزی و یا ترکیب کردن قالب چوب و فلز به صورت تواما)
 4. قالب های نایلونی

 قالب بندی از جنس آجری

قالب بندی از جنس آجری یکی از بهترین انواع قالب بندی شده است. در این نوع قالب بندی ها، قالب هایی از ساخت دیوارهای کوچک از جنس آجری حاصل خواهد شد. و همچنین نوع چیدن آجر بسیار مهم است.بر طبق یک قانون عام اگر عمق پی ریزی شده کم تر از ۵۰ سانت باشد، قالب نیمه  آجری و برای عمق میانه ۵۰ الی۶۰ سانتی بایستی حتما از دیوار تک آجره استفاده شود. و همچنین استفاده کردن از این قالب های نیم آجری به شرط این امر است که در یکی از طرفین قالب خاک وجود داشته باشد. به غیر این شکل مگر اینکه از قالب فلز و چوب به صورت همزمان استفاده می شود.

عرض های قالب بندی به انواع شکل زیر است

 • قالب بندی های نیمه آجری:دارای عرض ۱۰ تا ۱۱ سانتی
 • قالب بندی های تک آجری: عرض ۲۰ تا ۲۲ سانتی

در موارد ملات ماسه سیمانی مصرف شده در قالب بندی از جنس آجری باید دقت داشته باشیم  که عیارسنجش ملات، بایست حدودا ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلو  بر متر مکعبی باشد. بیش تر از این اگر باشد نیازی نیست و اسراف خواهد شد.

 

قالب بندی چوبی

این قالب بندی ها نیز در برخی موارد در ساختمان هایی متفاوت استفاده می شود.صد البته این نوع از قالب بندی کمی قدیمی تر است و در دنیای امروز مانند گذشته مرسوم نیست. تنوع جنس چوبی  که می توانیم از آن برای قالب بندی استفاده کنیم عبارتند از:

 • چوب سفید روسیه ای
 • چوب کاملا جنگلی
 • ۵ لایه
 • ۷ لایه
 • ۵ و ۷ لایه روکشدار شده

3 قالب های فلزی

این نوع از قالب ها بر دو گونه هستند. یک نوعی از آن به صورت های قالب از جنس چوب و فلز و نوع  دیگر آن قالب های تماما فلزی هستند. در قالب های چوب و فلز، قالب واقعی فلزی خواهد بود و اتصالات به کمک پیچ ها و مهره ها است. با توجه به پشت بندهای این قالبها (از جمله پشت بند اصلی، فرع و شمع) تماما چوبی هستند.

4 قالب های نایلونی

در حالی که جنس خاک در زمین از نوع دجی  یا سنگی باشد، می توانیم زمین را به طور دقیق مانند پنیر شکل برید. در این مورد ها دیواره های  پی از نوع جنس سنگی یا دجی بسیار پایدار خواهند بود. در این مورد از لحاظ استحکام مشکل نداریم و همان دیواری که کندیم، حکم قالب را خواهد داشت. برای این کار در هنگام ریختن بتن شیره ی بتن در نرود، از یک لایه ی نایلون به شکل قالب استفاده می کنیم.

قالب هاي جديد بتن

مراحل طراحی کردن قالب

این تکنیک طی سه مرحله اصلی صورت می‌پذیرد:

 1. طراحی کردن عمومی و هندسی قالب ها و همچنین تعیین کردن بار وارده  بر سازه که زیر نظر مهندسین پیمانکار انجام می‌شود.
 2. محاسبه بارهای فیزیکی وارده  بر قالب ها و تغییر شکل آن‌ ها که باید توسط مهندسین ناظر صورت پذیرد.
 3. تهیه نقشه‌هایی برای ساختن و ریزه کاری های اجرایی ساخت. این مراحل بسیار مهم است چون رفع مشکلات و بررسی کردن جزئیات روی ورقه ی نقشه‌ای بسیارآسانتر  از مواجه شدن با کاستی ها ی موجود  درحین اجراست.

انتخاب نوع متناسب قالب ها

دو ویژگی کلی در مورد انتخاب کردن نوع بتن نقشی را ایفا می‌کنند، کاربرد  مورد نظر و ارزیابی‌ از نظر اقتصادی.

1-کاربردی بودن مورد نظر از بتنی

2- ارزیابی‌هایی اقتصادی  برای قیمت اولیه قالبها.

دستمزد قالب زنان.

مساله ی مهمی که  حتما باید برای بهره برداری در مورد آن مطلع باشید این است که قیمت های اولیه پایین تر یک سیستم قالب بندی دلیلی بر کیفیت بالای آن نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع