قالب فلزی بتن خاص

خرید قالب بتن دست دوم همدان
خرید قالب بتن دست دوم همدان
اکتبر 26, 2019
لوله اسکافلد
لوله اسکافلد
اکتبر 26, 2019

قالب فلزی بتن خاص

قالب فلزی بتن خاص

قالب فلزی بتن خاص

درباره قالب فلزی بتن خاص چه می دانید ؟

قالب فلزی بتن خاص :ظروف موقتی با شکل و فرم خاص هستند که برای نگهداری میل گردها (آرماتور) و بتن خيس تازه مورد استفاده هست.

ساخت و اجرای قالب های بتنی بستگی به شکل قالب بتن و دشواری ساخت آن و تا بيش از 75 درصد هزينه يک عضو بتنی را به خود اختصاص بايد بتن خميری در قالبهایی ريخته شود تا پس از پر کردن تمام حجم قالبها و سفت شدن، به شکل لازم در آيد.

به قالب‌بندی، از وسايل گرفته تا مشخصات و رواداريهای ابعاد و روشهای اجرایی قرار داشته باشند.و  و درزهایی که احتمالا باعث بيرون زدن شيره بتن خواهند شد، گرفته در قالب‌بندی رعايت شود.

عدم تنظيم تعادل افقی بتن‌ريزی که منجر به پر شدن يک قسمت از قالب بتن , و خالی ماندن قسمت ديگر می‌شود، کف نامناسب در زير قالب شالوده و يا زير پايه‌ها، عدم حضور کارگران ماهر، خوب نبستن قطعات قالب بتون به يکديگر، در نظر نگرفتن بارهای زنده و مرده وارده به قالب فلزی بتن و لغزش لايه خاک مجاور قالب و غيره می‌توانند باعث خرابی قالب بتن گردند.

که در قالب فلزی ايجاد شده‌اند, بايد کاملا آب‌بندی شوند تا شيره بتن از درزها بيرون نزند.

بايد و نيز حرکت اجزای قالب بتون نسبت به يکديگر جلوگيری بعمل آيد.

بايد برای برداشتن قطعاتی که برای حفظ فاصله تخته‌های دو وجه مقابل هم قالب بتن بکار می‌روند (تخته اندازه‌ها)، تدابير لازم اتخاذ گردد تا اين قطعات درون بتن نمانند.

تمام قطعاتی که به قالب بتن بسته می‌شوند بايد کاملا محکم شوند تا لرزاندن بتن باعث شل شدن قالب بتون نشود.

برای تسهيل کار متراکم ساختن بتن در ديوارهای بلند و امثال آنها، بايد در نقاط لازم در روی قالب بتنی بازشوهايی تعبيه نمود.

اين بازشوها بايد دارای دری باشند که براحتی باز و بسته شده و کاملا آب بند باشند. پايه‌های اطمينان بايد به نحوی قرار گيرند که پايداری مجموعه قالب بتن ها کاملا تأمين گردد.

و سست بايد جدا خودداری کرد.

جدار قالب فلزی بتن بايد به موادی آغشته شود که بتن پس از گرفتن به آن نچسبد و هم قالب برداری براحتی انجام شود و هم سطح بتن پس از قالب برداری خراب نشود.

 

قالب فلزی بتن خاص باید علاوه بر اینکه استحکام داشته باشد از فرم مناسبی نیز برخوردار باشد، فرم هر قالب بتن بسته به سفارش مسئول پروژه طراحی و تولید می‌گردد. این قالب‌ها باید ایمن بوده و قابلیت تحمل وزن بتن خیس را داشته باشند. همچنین از دیگر نکاتی که باید در خصوص این قالب‌ها مدنظر قرار دهید صرفه اقتصادی آن‌هاست، نسبت و نوع آلیاژهای مصرفی بکار رفته در تولید قالب نباید بیشتر از بودجه پروژه باشد اما درعین‌حال با داشتن کیفیت الزامی ست و درجه آن بنابر خواسته کارفرما تعیین می‌گردد.

قالب بتن فلزی نیز روند نصب و اجرای آسانی دارد که موجب و باعث صرفه‌جویی در وقت کارگران نیز می‌گردد. اگر شما بخواهید با انواع قالب فلزی بتن که برای پروژه‌های گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد اشاره‌ای داشته باشید می‌توانید نوع لبه خم و تسمه‌ای را نام ببرید، البته ناگفته نماند که تسمه‌ها نیز می‌توانند در اندازه‌های مختلفی تولید و ارائه گردند.

ویژگی‌های قالب فلزی بتن خاص

در این بخش به برخی از ویژگی‌های قالب بتن فلزی اشاره می‌کنیم:

  1. مقاومت و استحکام بالا
  2. عدم آسیب‌پذیری
  3. حفظ فرم اولیه
  4. مقاومت در برابر ضربه و فشار
  5. عدم جذب ذرات بتن به بدنه خود

 

باید گفت ساده‌ترین نوع داربست مدولار، نوع مثلثی آن است که کارایی بالایی در پروژه‌های ساختمانی دارد. اتصالات نر و ماده آن موجب عدم نیاز به نیروی متخصص برای نصب آن‌ها شده است، تراز دقیق آن توسط سرجک های موجود در بخش بالایی داربست تنظیم می‌گردد، کارفرما باید بسته به نوع پروژه میزان باری که باید این داربست تحمل نماید را پیش‌بینی کند و تنظیمات لازم را روی بخش‌های آن اعمال نماید. برای نصب داربست به اجزای مختلفی نیاز دارید که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: پین داربست، پیچ تنظیم، پاشنه، مهارهایی که به‌صورت ضلعی و قطری تولیدشده‌اند و فریم‌ها.

در یک نوع داربست مدولار نیز در ساخت سقف‌های بزرگ کاربرد دارد، برای دسترسی به این نوع سقف‌ها و همچنین نمای ساختمان باید از نوع چکشی این داربست استفاده نمایید. ناگفته نماند که برای نصب و اجرای آن‌هم نیاز به حضور افراد متخصص ندارید و به‌آسانی می‌توانید مراحل مربوطه را طی باید کنید.

قالب فلزی خاص بتن بخش خیلی مهمی از مراحل ساخت سازه های بتنی را شامل می شود، این قالب ها مانند ظرف هایی عمل می کنند که بتن خیس و میلگرد را در خود جای داده و به آن ها حالت می دهند. برای ساخت قالب فلزی بتن باید از آلیاژها و مصالح با کیفیت استفاده شود و در غیر این صورت ممکن است هنگام بتن ریزی مقاومت کافی را نداشته باشد و فرم اصلی خود را از دست بدهد، که آسیب دیدن قالب ها برابر است با از دست رفتن همه زحماتی که برای ساخت آن سازه بتنی کشیده شده است. در رابطه با قیمت قالب بتن نیز باید عامل های متعددی مورد بررسی قرار گیرند، شکل سفارش داده شده برای قالب و زمان لازم برای ساخت آن موجب افزایش یا کاهش قیمت تعیین شده می گردد

قالب فلزی بتن در برابر فشار مقاوت است و به راحتی شکل اصلی خود را از دست نمی دهد، همانطور که می دانید هنگام بتن ریزی فشار زیادی بر قالب ها وارد می شود که این نوع قالب می تواند به راحتی آن را تحمل و از پخش شدن بتن در اطراف نیز جلوگیری کند. اگر در قالب ها درزی مشاهده کردید حتما مراحل مربوط به ترمیم آن را سپری نمایید. مزیت دیگر قالب فلزی بتن مربوط به خاصیت عدم چسبندگی آن است، اگر قالب های چوبی یا آجری را از نزدیک دیده باشید متوجه می شوید که همه آن ها باید پس از پایان پروژه ترمیم و پاکسازی شوند، البته گاها نیز نمی توان در پروژه های بعدی مجددا از آن ها استفاده کرد، بنابراین نچسبیدن ذرات به سطح قالب مرحله پاکسازی و هزینه لازم برای آن را از مراحل لازم برای پروژه حذف می کند و این می تواند صرفه اقتصادی پروژه در حال اجرا را به دنبال داشته باشد.

از داربست مدولار برای دسترسی به بخش های مرتفع یک ساختمان در حال ساخت استفاده می شود، این داربست ها با تکنولوژی جدید ساخته و ارائه شده اند و در همه بخش ها قابل استفاده می باشند.

داربست مدولار به دو نوع چکشی و مثلثی تقسیم می شود که چکشی برای دسترسی به همه بخش های مرتفع یک پروژه کارایی دارد اما از نوع مثلثی نمی توان برای نمای یک ساختمان استفاده کرد.

خرید قالب بتن دست دوم همدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع