قالب تونلی چیست؟

دستگاه خم و برش ميلگرد پارس خاموت
اکتبر 26, 2019
قالب بندی پل
قالب بندی پل
اکتبر 26, 2019

قالب تونلی چیست؟

قالب تونلی چیست؟

قالب تونلی چیست؟

قالب تونلی چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟

قالب تونلی چیست؟ : در صنعت ساختمان سازی برای افزایش بهره وری ساختمان ها از روش های مختلفی برای ساخت استفاده می شود .  تک پولاد قالب های تونلی مختلفی را به بازار عرضه می کند ، جهت اطلاع از قیمت با  شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. این روش ها با کاربری ساختمان متناسب انتخاب می شوند . یکی از روش هایی که در ساخت ساختمان استفاده می شود سیستم قالب تونلی است . این روش برای ساختمان های بلند مرتبه بسیار پرکاربرد است .
قالب تونلی چیست؟
در این روش از ساخت و ساز دیوار و سقف ساختمان به طور یکپارچه و یکدست بتن ریزی می شود . در این روش قالب ها را به صورت پشت به پشت هم قرار می دهند و دو طرف دیوار و سقف ها را قالب بندی میکنند و سپس بتن ریزی می کنند . برای بتن ریزی راحت تر و سریعتر در مسیر حاشیه دیوار از قالب های نواری به ارتفاع ده سانتی متر استفاده می شود .
مواردی همچون لوله کشی ها و قوطی های برق برای نصب پریز و کلید را قبل از بتن ریزی در محل مناسب نصب می کنند . در این روش از پله های پیش ساخته استفاده می شود تا هم سرعت و هم کیفیت کار افزایش می یابد . در پایان کار وقتی که بتن ریزی دیوار و سقف تمام شد نوبت به مرحله قالب برداری می رسد . برای آسان کردن قالب برداری می توان از یک سکو برای جلوی قالب طبقات استفاده کرد . از این روش کشور هایی که با زمین لرزه دست به گریبان هستند استقبال کردند . کشورهایی از جمله آمریکا , ترکیه و مالزی برای ساخت ساختمان های بلند مرتبه از این روش بسیار استفاده می کنند .
ویژگی ها و مزایای سیستم قالب تونلی
استفاده از این روش باعث کاهش زمان اجرای پروژه می شود و به همین دلیل هزینه های پروژه نیز کاهش می یابد .
در این روش ایمنی کار برای کارگران بسیار افزایش می یابد .
ساختمانی که با این روش ساخته می شود در برابرزمین لرزه بسیار مقاوم خواهد بود . این مقاومت به علت ساختار یکپارچه و یکدست بودن قالب تونلی است .
سقف ها در این روش به صورت دیافراگم صلب عمل کرده و بار های جانبی و قایمی را به دیوار ها منتقل می کنند .
در این روش نیاز به استفاده از نیروی انسانی زیادی نیست و این روش این قابلیت را دارد که به آسانی به کارگران آموخته شود .
با این روش در استفاده از منابع انرژی و معدنی نیز صرفه جویی می شود .
در این روش می توان دارای برنامه ریزی دقیق داشته باشیم چون این روش سیستماتیک است و این امکان را فراهم می کند .
در این روش به دلیل کاهش ضخامت دیواره ها فضای مفید ساختمان افزایش می یابد .
تهیه ابزار های قالب تونلی
برای تهیه این تجهیزات از شرکت های ارایه دهنده این خدمات مراجعه می کنیم و متناااسب با پروژه خود آن ها را تهیه می کنیم . یکی از شرکت هایی که این خدمات را ارایه می دهد شرکت تک پولاد است که این تجهیزات را با بالاترین کیفیت در دسترس مشتریان خود قرار می دهد .

دستگاه خم و برش میلگرد پارس خاموت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع