قالب تونلی بتن

خرید قالب بتن دست دوم گرگان
خرید قالب بتن دست دوم گرگان
اکتبر 26, 2019
قالب نیوجرسی بتنی
قالب نیوجرسی بتنی
اکتبر 26, 2019

قالب تونلی بتن

قالب تونلی بتن

قالب تونلی بتن

قالب تونلی بتن چیست ؟

قالب تونلی بتن : قالب تونلی بتن به دلیل شکل ظاهری دیوارها و سقف سازه در اجرای ساختمان های با سیستم باربر به نام قالب تونلی بتنی نامگذاری شده است. شرکت تک پولاد یکی از شرکت هایی است که در زمینه فروش قالب بتن  فعالیت می کند و جهت اطلاع از قیمت قالب بتن و قیمت قالب تونلی بتن می توانید با شماره های موجود در سایت تک پولاد تماس بگیرید .

علت پیدایش سازه بتنی به روش قالب تونلی در واقع افزایش شهر نشینی و رواج انبوه سازی در چهل سال اخیر  در جهان می باشد که گرایش مهندسین سازه به قالب های تونلی در راستای سرعت بخشیدن به ساخت و ساز را افزایش داده است.

به دلیل وجود چهار عنصر کاهش زمان، کاهش هزینه، ارتقای کیفیت و افزایش ایمنی کارکنان در روش قالب تونلی در سازه های صنعتی این سیستم مورد استقبال مجریان طرح ها قرار گرفت که نهایتا در سال 1387 مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران این روش را جزء فناوری‌های نوین ساخت و ساز در کشور برشمرد.

وجوه تشابه و تمایز قالب تونلی با سیستم های سنتی:

در قالب های مقاوم بتنی میزان هزینه براساس مواد مصرفی بتن ، میلگرد و عملیات اجرایی مشخص می گردد، یکی از مزیت های قالب بتنی که موجب کاهش هزینه ها و منحصر به فرد بودن این روش می گردد امکان استفاده دوباره از قالب پس از  24می باشد بدین توضیح که پس از گذشت 24ساعت از قالب ریزی امکان باز کردن قالب و استفاده مجدد آن در قالب گیری های بعدی مهیا می شود به این ترتیب کار قالب گیری بدون وقفه و مستمرا انجام می گیرد. در این سیستم بر خلاف سیستم سنتی تعداد محدودی قالب مورد نیاز است و نتیجتا تعداد پیچ و مهره بسیار کمتری مصرف خواهد شد و در نهایت صرفه جویی در وقت، نیروی کار و هزینه نظارت کارگاهی را به دنبال خواهد داشت. (حتی می توان با افزایش تعداد قطعات سرعت عملیات را به 2تا 3 برابر افزایش داد)

سیستم ویبره یکی از مراحلی است که در روش قالب تونلی اجرا می شود بدین شکل که پس از پایان یافتن عملیات بتن ریزی دیوار در لایه نهایی ویبره اعمال می گردد تا پس از طی یک مدت زمان کوتاه و فرصت دادن به بتن برای نشست و اطمینان حاصل کردن از ثبوت بتن عملیات بعدی که بتن ریزی دال است اجرا شود. چنین نکاتی هرچند در ظاهر ساده به نظر می رسد اما در عمل باعث تولید سازه ای با کیفیت بالا می گردد.

همچنین سازه قالب تونلی در مقابل آتش‌سوزی عملکرد مناسب تری نسبت به سازه‌های فولادی دارد و به دلیل عدم ایجاد اتصال سرد مقاومت بهتری در برابر زلزله دارد این امر سبب کاهش ریسک مالی عملیات خواهد گردید به دلیل همین خصوصیات ویژه این سیستم ساخت و ساز صنعتی ابتدا در کشورهایی که با مشکل زلزله روبرو بودند مورد توجه قرار گرفت.

به طور خلاصه آنچه که مجریان طرح ها را به استفاده از قالب تونلی بتنی صنعتی سوق می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد

1- به دلیل سیستماتیک بودن طول دوره ساخت سازه مدت زمان انجام کار همواره قابل پیش بینی است

2- استفاده بهینه از فضای مفید موجود به دلیل ظرافت و عدم ضخامت جداره ها نسبت به سازه های سنتی

3- به دلیل امکان ساخت همزمان دیوار و سقف در قالب های تونلی روند اجرای پروسه سریعتر انجام می شود.

خرید قالب بتن دست دوم گرگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع