قالب بتن ریزی

نئوپان ۱۰ میل
سپتامبر 2, 2019
سرجک
سپتامبر 2, 2019

قالب بتن ریزی

قالب بتن ریزی

بتن مخلوطی از سیمان و مصالح دانه درشت است که به آن کمی آب اضافه می کنند . بتن از مدت ها پیش به عنوان ماده ای برای اتصال مصالح مختلف ساختمانی استفاده می شد . بتن را با تغییر در ترکیبات آن می توان در کارهای مختلف به کار برد . بتن بعد از خشک شدن آب موجود در ترکیبش به جسمی سخت و محکم تبدیل می شود که می تواند فشارهای وارده به آن را تاب بیاورد .

بتن بعد از گذشت سال های زیاد از استفاده آن همچنان از بهترین مواد اتصال دهنده در ساختمان ها به شمار می آید . بتن مقاومت کششی پایین دارد به همین دلیل  در سازه های بتنی برای جبران این ضعف از میلگردها استفاده می کنند . به بتنی که توسط میلگرد محکم شده باشد بتن مسلح و یا بتن آرمه می گویند .خرید قالب بتن دست دوم و خرید قالب بتن ریزی را از طریق شرکت تک پولاد تجربه نمایید.

قالب بتن ریزی چیست ؟

در سازه های بتنی برای این که به بتن آرایش مورد نظر را بدهند از قالب هایی به نام قالب بتن ریزی استفاده می کنند . این قالب ها باعث می شوند تا بتن بعد از تبخیر آب موجود در آن و محکم شدن به شکل قالب خود درآید . قالب های بتن در انواع مختلف ساخته می شوند که هر کدام برای سازه ای متفاوت استفاده می شود . به طور مثال از قالب گرد برای ساخت ستون های گرد و از قالب پل برای ساخت پل های شهری استفاده می کنند .

از زمان های دور از قالب های بتن استفاده می شده که در طول زمان با تغییر در این قالب ها و طراحی قالب های جدید به تنوع این قالب ها افزوده شده است . اجرای صحیح قالب بندی که از مراحل مهم ساخت سازه های بتنی به شمار می رود بستگی به انتخاب صحیح قالب های بتن متناسب با سازه در حال ساخت است .

انواع قالب بتن ریزی

  • قالب چوبی : این قالب از زمان های دورتولید و مورد استفاده قرار می گرفت . تخته های چوب از مواد اصلی سازنده این قالب ها هستند . قالب های چوبی انعطاف پذیر و این نقطه قوت این قالب ها به شمار می آید .
  • قالب فولادی : این قالب ها تولید سریع دارند و از استحکام بالایی برخوردارند . قالب های فولادی به عنوان یک قالب گران قیمت شناخته می شود اما کارایی بالایی که این قالب دارد باعث می شود که از آن در پروژه های عظیم استفاده شود .
  • قالب پلاستیکی : این قالب ها به دلیل ساخته شدن از پلاستیک بسیار سبک هستند . این قالب ها به هم متصل اند و برای ساخت خانه های کم هزینه و انبوه گزینه مناسبی هستند .
خرید قالب بتن ریزی

شرکت تک پولاد قالب های بتن در انواع مختلف را با بهترین کیفیت به مشتریان عرضه می کند . شما می توانید این قالب ها را حتی به صورت دست دوم نیز از شرکت تک پولاد تهیه نمایید . قبل از خرید شما می توانید با مشاوران این شرکت مشورت نمایید .

خرید قالب بتن دست دوم کیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع