قالب بتنی چوبی

خرید قالب فلزی بتن دست دوم
اکتبر 26, 2019
خرید قالب بتن دست دوم اردبیل
اکتبر 26, 2019

قالب بتنی چوبی

درباره قالب بتنی چوبی

با توجه به اینکه می خواهیم در این مقاله در مورد قالب بتنی چوبی صحبت کنیم ابتدا به تعریف قالب بندی می پردازیم. قالب بندی ، از پراهمیت ترین مراحل و عملیات های اجرای سازه های بتنی می باشد. قالب بندی از تاثیرگذارترین بخش های فرآیند اجرای سازه بتنی از منظر اقتصادی و زمانی می باشد.

نکاتی در مورد قالب بندی در سازه های بتنی

برای احداث یک سازه بتنی مسلح باید بتن تازه در قالب هایی ریخته شود تا پس از پر کردن تمام حجم قالب ها و سفت شدن به شکل لازم درآید. مهم ترین مسئله در احداث سازه بتنی نحوه قالب بندی می باشد.پس از استقرار قالب ها در محل مربوط باید مورد بازرسی قرار گیرند و درزهایی که احتمالا باعث بیرون زدن شیره بتن خواهند شد پر شوند.

انواع قالب

قالب آجری : از این نوع قالب برای شالوده ها و دیوارهای حائل مجاور خاک استفاده می شود.

قالب چوبی : در این نوع قالب ، چوب و تخته چندلا برای تمام کارهای قالب بندی از درست کردن قاب قالب تا دیواره آن و پایه های اطمینان مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب فولادی : از این نوع در مواردی استفاده می شود که حجم کار زیاد و تنوع سطوح و ابعاد کم باشد.

قالب بتن چیست و چه انواعی دارد ؟

برخلاف فولاد و آلومینیوم که به یک ماده واحد اشاره دارند ، قالب بتن ترکیبی از چند ماده می باشد که به وسیله ماده ای چسبنده به هم چسبیده اند. نوعی از قالب بتن ها بتن سیمان هیدرولیک است که مخلوطی از سیمان خشک و آب می باشد . امروزه تغییراتی در مواد ترکیبی بتن ایجاد کرده اند که به بهبود آن انجامیده است. بتن در برابر فشار بالا از خود مقاومت نشان می دهد اما نقطه ضعفی که دارد این است که انعطاف پذیر نیست. اولین کسانی که از بتن استفاده کردند رومیان بودند. یکی از بناهایی که از بتن ساخته شده است کولوئیسم است . هم چنین گنبد بتن پانتئون که از بزرگترین بناهای تقویت شده در جهان است از بتن ساخته شده است.

قالب بتنی چوبی سنتی : این نوع قالب از جنس چوب یا تخته سه لایه و یا تخته ی خرده چوب ضد رطوبت ساخته می شود. ساخت قالب بتن بسیار راحت است اما برای سازه های عظیم زمان بر می باشد.

قالب بتن مهندسی : این نوع قالب بتن از قالب های پیش ساخته چهارچوب از جنس چهارچوب های فلزی فولاد یا آلومینیوم ساخته شده اند.

قالب روپوش دار عایق موقت : این نوع قالب از جنس قالب های بتنی عایق ساخته شده است.

قالب بتنی کوفور یا صندوقی : این نوع قالب بتنی ، بادوام و ماندگار برای ساخت سازه های بتنی می باشد.

شرکت تک پولاد در زمینه ساخت قالب بتن های مختلف و هم چنین انواع لوله داربستی و داربست ها و انواع لوله و پروفیل های گوناگون فعالیت دارد. در این شرکت متخصصان مجرب گرد هم آمده اند تا محصولاتی با کیفیت و درجه یک را با بهترین مصالح اولیه در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع