دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

خرید قالب بتن دست دوم شیراز
خرید قالب بتن دست دوم شیراز
اکتبر 26, 2019
قالب فلزی بتن چیست
قالب فلزی بتن چیست
اکتبر 26, 2019

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟

دستگاه خم و برش میلگرد چیست؟ : میلگرد و یا آرماتور از جنس فولاد که در ساختمان های بتنی برای این که مقاومت کششی پایین بتن را جبران بکنند مورد استفاده قرار می گیرند . شرکت تک پولاد در زمینه فروش دستگاه خم و برش میلگرد و همچنین دیگر ادوات آرماتوربندی فعالیت می کند . این میلگرد ها را با سیم به هم متصل می کنند که به اصطلاح به آن ها آرماتور بندی می گویند . آرماتوربندی برای قوی تر ساختن سازه به کار می رود .

میلگرد را برای استفاده در ساختمان برش می دهند و خم می کنند . خم کردن و یا برش زدن میلگردها را با دست و یا دستگاه انجام می دهند . اگر میلگردها نازک باشند این کار را با دست و اگر ضخیم باشد با استفاده از دستگاه خم و برش میلگرد آن ها را برش ویا خم می کنند .

میلگردها را در کارهایی مانند ساخت لوازم تزیینی نیز مورد استفاده قرار می دهند . اما بیشترین مورد مصرف آن در ساختمان سازی می باشد .

خم و برش میلگرد به سه راه امکان پذیر است :

  • برش و خم میلگرد به روش دستی
  • برش و خم میلگرد به روش نیمه اتوماتیک
  • برش و خم میلگرد به روش اتوماتیک

در روش دستی برش و خم میلگرد از دستگاهی استفاده می شود که فک زیرین بر روی آن سوار می شود و سپس فک رویی به آن پیچ می شود فک رویی متحرک است . میلگرد بین دو فک محکم می شود و عملیات خم و یا برش روی آن انجام می گیرد .

برای خم و برش میلگرد باید به مواردی توجه کنیم تا این کار به بهترین شکل انجام بگیرد و باعث ایجاد حوادث و خسارت های مالی و جانی نشود .

راه کار هایی که هنگام انجام برش و خم مبلگرد باید رعایت کنیم چه می باشد ؟

  • نقشه ای که از روی آن می خواهیم میلگردها را خم و یا برش دهیم باید آماده باشد و طبق آن باید این کار انجام بگیرد . اگر این نقشه پیچیده است باید ابتدا آن را در اندازه های واقعی رسم کنیم و برای کنترل کار مورد استفاده قرار دهیم .
  • سرعت خم کردن این میلگردها به نوع فولاد میلگرد و دمای محیط بستگی دارد . زمانی که هوای محیط سرد است و میلگرد مورد استفاده قطر بیشتر و مقاومت بیشتری دارد سرعت خم کردن میلگرد را کاهش می دهند . البته باید توجه کنیم که در هوای خیلی سرد چیزی در حدود پایین تر از 5 درجه سیلسیوس خم کردن میلگرد ها کار درستی نیست باید در زمانی دیگر انجام بگیرد .
  • زمانی که میلگردها را به وسیله دست خم می کنیم باید میزی را انتخاب کنیم که میلگردها را هنگام خم کردن به طور مناسب نگداری کنند .

شرکت تک پولاد خرید و فروش تجهیزات قالب بندی بتن و محصولاتی مانند اسکافلد , قالب بتن نو , قالب فلزی , قالب

بتن خاص , لوله داربستی , اسکافلد مثلثی , قالب لارج پنل , قالب پل , سرجک قابل رگلاژ , پیچ تنظیم , اسکافلد چکشی,

جک ساختمانی , جک سقفی و دستگاه خم و برش میلگرد را انجام می دهد .

خرید قالب بتن دست دوم شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع