دستگاه خم و برش ميلگرد پارس خاموت

خرید قالب بتن دست دوم رشت
اکتبر 26, 2019
قالب تونلی چیست؟
قالب تونلی چیست؟
اکتبر 26, 2019

دستگاه خم و برش ميلگرد پارس خاموت

دستگاه خم و برش ميلگرد پارس خاموت

 

نحوه کار کردن با دستگاه خم زنی و برش کاری میلگرد

 

خم کاری میلگرد   

 

معرفی تنوعروش های خم کاری میلگرد

 

میلگرد ها یکی از اهم محصولات در روند ساختمان سازی است. برای برش زدن آن می توانیم از دستگاه هایی مختلف استفاده کنیم. دراصل شاخه ای دارای ۱۲ متر محصول را از طریق دو شکل گرم و سرد در قطعات مورد دلخواه برش زده که روش سرد کیفیت بیشتری دارد.

 

برش زنی به شیوه سرد

 

در روش های سرد برای برش زنی محصولات نامبرده از ابزارک هایی مانند قیچی ساده، قیچی دستی که از روی پایه نصب شده اند و ماشین هایی با انرژی برقی گیوتینی می توان استفاده کرد.در هنگام استفاده کردن از قیچی دستی ساده شده باید به میزان وزن میلگردها دقت کرد و مناسب با اندازه و قطر آن محصول، بهترین طرح را برگزید. قیچی دستی برای برش زدن این محصولات با ضخامتی کم استفاده می شود که در سایز و قدرت های متفاوتی در بازار موجود هستند. برای برش زدن محصولاتی با قطرهای بالاتر بهتراین است که از قیچی هایی که روی پایه آن نصب شده کمک بگیریم. با کمک گرفتن از ماشین های برقی هم می توانیم هر ضخامتی را برش بزنیم. این دستگاه ها دو نوع وظیفه را بر عهده دارند که در ابتدا محصول مورد نظر را برش زده و سپس آن را بتوسط بازوی هیدرولیکی خمیده می کنند. بعضی از دستگاه های برش زن که در بازار ها موجود است عبارت اند از:

 

برش با کمک گیری از پرتابل برقی: از این دستگاه ها برای خم کاری و برش زنی محصولات با اندازه ۱۸ تا ۲۵ سانتی استفاده می شود.و برای جلوگیری از حرکت کردن بیهوده ی دستگاه و ثابت نگاه داشتن آن می توانیم از پایه استفاده کنیم.

        دستگاه های برش زن: این دستگاه ها به شکل هیدرولیکی عمل کرده و وظیفه ای دال بر برش محصولات تا اندازه ۴۵ سانت را بر عهده دارند.

دستگاه های حدیده: این دستگاه ها توانایی برش زنی محصولاتی از نوع ساده آن  تا سایز ۵۰ و تنوع آج دار آن تا سایز ۴۵ را داراست و در پروژه ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و وسیله ای با کیفیت برای اتصال استاندارد شده قطعات محسوب می شوند.

دستگاه های خاموت زن: با کمک گرفتن از دستگاه های خاموت زن می توانیم محصولاتمان را تا سایز ۳۲ در زاویه های دلخواه خم زد و یا به شکل چهار گوشه و گرد شده خاموت زد. دستگاه هایی اتوماتیکی و نیمه اتوماتیکی از قسمت هایی مختلف همچون نوار، سیم  و میله تشکیل شده اند.

 

تمام نکات ایمنی هنگام خم زنی و برش میلگرد

 

  • در حین برش و خم زنی میلگرد باید از اصول و استانداردهای ایمنی استفاده کرد که حافظ سلامتی افراد هستند.
  • بهتر است که از تکنیک سرد سازی برای خم زنی و برش کاری محصولات استفاده کرد تا دچار کم شدن مقاومت نشود.
  • روش هایی که مکانیکی هستند برای خم کاری محصول بهتر است زیرا انحنای ثابتی به میلگردها می دهند.
  • به علت نوع دستگاه ها، باید با دقتی بالا و حواس کامیل کار کرد.
  • وقت حمل و نقل محصول باید کاملا مراقب محیط و افراد بود.
  • دقت بشود که در جهت جلوگیری کردن از صدمه دیدن به افراد، مقاطع در کارگاه هایی برای آموزش به شکل عمودی حمل شوند.
  • سرعت خم کاری کردن به دما و تنوع فولاد بستگی دارد.
  • در حین کار حتما از وسایلی ایمن استفاده شود.
  • از خم کاری کردن مقاطع در دماهای پایین تر از ۵ درجه جدا خودداری شود.
  • خم کاری کردن مجدد یا خم کاری کردن محصولات که در بتن قرار گرفته شده اند مجاز نیست.

برای خم کاری کردن محصول با ضخامت بالا در زوایای مخصوص بهتر است از ماشین های مخصوص استفاده کرد.

تجهیزات کامل پرسنل پارس خموت:

لباس کار: لباس کار کردن باید کاملا مناسب  با نوع کار شما باشد. اندازه ی روپوش هم تقریبا نباید بسیار کوتاه یا بسیار بلندتر باشد.

کفش های کار: از آنجا  که در کارگاه ساختمان سازی اجسامی  تیز و برنده وجود خواهد داشت  باید از کفش هایی متناسب کار استفاده شود تا به علاوه ی ایمنی در برابر سقوط کردن اجسام نیز روی پا مقاوم باشیم.و از طرفی بهتر است زیره کفش دارای حالت آجدار باشد تا مانع سر خوردگی فرد در محیط کار شود.

دستکش های کار: برای اینکه کار برش زنی و خم کمی خطرناک و برنده است حتما باید از دستکش های مخصوص کار برای محافظت استفاده کرد.

کلاه های ایمنی: در وقت کار بهتر است از کلاه هایی ایمنی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع