داربست های مثلثی مدولار

قیمت قالب نیوجرسی بتنی
قیمت قالب نیوجرسی بتنی
اکتبر 26, 2019
قالب فلزی اصفهان
قالب فلزی اصفهان
اکتبر 26, 2019

داربست های مثلثی مدولار

داربست های مثلثی مدولار

داربست های مثلثی مدولار

قیمت داربست های مثلثی مدولار در تک پولاد

داربست های مثلثی مدولار : این نوع داربست ها از فریم هایی مثلثی تشکیل شده اند که بصورت نر و ماده به یکدیگر مثصل می شود و در کفراژبندی دال یا تیر و پل ها قابل استفاده می باشد .عرض این نوع داربست ها 120سانتیمتر و در سه سایز 5/0 و 75/0 و1 متری تولید می شود . برای خرید داربست های مثلثی مدولار ، اطلاع از قیمت داربست مثلثی و .. . می توانید با کارشناسان تک پولاد تماس حاصل نمایید.

داربست های مثلثی مدولار می توانند دارای مقاطع افقی،مثلثی یا مربعی باشد .که  با قرار دادن سر جک های قابل تنظیم در قسمت بالای این داربست ها برای هر ارتفاعی قابل نظیم می باشند..

این نوع داربست ها به دلیل مهارهای مایلی که  بر روی فریم‌های آن جوش داده شده اند مزیت‌های زیادی دارد‌، از جمله اینکه یک برج (‌باکس‌) آن به تنهایی از استحکام زیادی  برخوردار است و می‌تواند به تنهایی از ان در سازه‌های با مساحت کم استفاده کرد.   . فاصله ی  بین برج‌ها باید بسته به نوع نیروی وارده محاسبه شود‌. این نوع داربست برای نماکاری مناسب نیست.

این نوع داربست  سازه موقتی است که جهت دسترسی به نقاطی که گاه در ارتفاع بالا هستند و گاه دسترسی به آنها دشوار است، همچنین گاهی اوقات جهت تکیه گاه بخشی از ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند..

داربست مثلثی مدولار را می‌توان با مقطع مربع در ابعاد ۱۲۰×۱۲۰ سانتیمتر ‌یا مثلث با اضلاع ۱۲۰ سانتی متر مونتاژ نمود. اجزای مورد نیاز جهت اجرای داربست مثلثی شامل موارد زیر است.

  • فریم‌های داربست با ارتفاع‌های ۱۰۰، ۷۵ و ۵۰ سانتیمتر
  • پاشنه  ضلعی وقطری مهارها
  • پیچ تنظیم
  • پین داربست

مزايای استفاده از داربست های مثلثی مدولار

  1. سهولت و سرعت در باز و بسته شدن و بستن اتصالات بدون نیاز به اچار.
  2. باربری بسيار زياد در كفراژ بندی دال‌های بتنی به لحاظ داشتن عضوهای مورب ثابت
  3. عدم نياز به كارگر ماهر داربست بندی و مونتاژ قطعات توسط كارگر ساده

داربست مثلثی مدولار ، در صنعت ساخت و ساز نامی آشنا و شناخته شده است واین

داربست از ساده ترین و پرکاربردترین داربست هایی هستند که در صنعت ساخت و ساز و در انواع سازه های بزرگ و وسیع ساخت و ساز و در انواع سازه های بزرگ و وسیع تولید و استفاده می شوند. این نوع از داربست ها به طور متداول در دکفراژبندی دال های بتنی، اجرا و سقف های وسیع و بزرگ و مرتفع، ساخت پل ها و سازه های مشابه به سادگی  در ترکیب با قالب های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند.

بستن داربست مثلثی به صورت باکس  و میزهای مدولار توسط کارگران ساده صورت می گیرد. باکس های مونتاژ شده را می توان با استفاده از چرخ های داربست و یا جرثقیل ها به راحتی به محل نصب برده و پیاده سازی نمود. این باکس ها به صورت جداگانه در کنار یکدیگر نصب می شوند و با توجه به فاصله ای که از یکدیگر دارند و همچنین روش نصب آنها می توانند وزنی در حدود ۱۴ تن بر متر مربع را تحمل کنند و بخاطرهمین تحمل  وزن بالا سبب است که داربست مثلثی مدولار برای استفاده در سازه های وسیع مانند تیرها و پل ها مناسب و مطلوب می باشد. در صورتی که نوع اجرای سازه به گونه ای باشد که اجراهای تکراری را در برنامه داشته باشید می توانید باکس های نصب شده ومونتاژ شده و را به صورت یکپارچه به وسیله ی جرثقیل جابجا کرد و به محل جدید منتقل کرد و نیازی نیست که داربست ها دمونتاژ و مجددا مونتاژ شوند.

داربست مثلثی مدولار را داربست شورینگ نیزمی نامند.

برای مثال اگر بخواهیم قسمتهای تشکیل دهنده داربست مثلثی را در یک باکس به ارتفاع 1متر بیان کنیم می توانیم بگوییم که یک داربست مثلثی مدورلا با این شرایط دارای ۴ عدد فریم داربست مثلثی در ابعاد مورد نظر، ۴ عدد مهارافقی، یک عدد مهار مایل، ۴ عدد پین داربست، ۴ عدد کفشک، و ۴ عدد سرجک قابل رگلاژ کردن خواهد بود. ابعاد فریم ها و مهار های مورد استفاده با توجه به نوع سازه ای که در آن از داربست مثلثی استفاده می شود و همچنین بارهایی که بر داربست وارد می شوند انتخاب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.                                                                                                       داربست های مدولار در دونوع داربست مثلثی و داربست های چکشی ساخته میشوند.                                                                                                    هنگام نصب داربست مثلثی  توجه داشته باشید زمین کاملا سفت بوده تا هنگام بتن ریزی پایه داربست مثلثی به زمین فرو نرود. در صورتی که زمین سفت نباشد و امکان فرو رفتن پایه ها وجود داشته باشد می توانید زیر پایه ها تخته زیر پایی قرار داده و اطمینان بیشتری داشته باشید.

قیمت قالب نیوجرسی بتنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع