داربست مثلثی اسکافلد

جک سقفی دسته دوم
اکتبر 26, 2019
جک و قالب بتن
اکتبر 26, 2019

داربست مثلثی اسکافلد

داربست مثلثی اسکافلد

در صنعت ساختمان سازی راه ها و روش های مختلفی برای ساخت وجود دارد . هر کدام از این راه ها برای ساختمان های متفاوت با کاربری های مختلف استفاده می شود . این روش ها با تجهیزات مختلف اجرایی می شوند . این تجهیزات باعث تسهیل کار طراحان و کارگران ساختمان می شود . علاوه براین نکاتی که ذکر شد این تجهیزات باعث افزایش ایمنی کار نیز می شود . یکی از این تجهیزات ساختمانی که ما به معرفی آن خواهیم پرداخت داربست های مثلثی( اسکافلد ) هستند که به طور معمول در ساختمان های بلند مرتبه پرکاربرد هستند .
داربست مثلثی اسکافلد
این داربست از لوله هایی متشکل شده است که این لوله ها در اندازه های استاندار و معین برش می خورند وبه هم جوش داده می شوند . این لوله ها به صورتی ساخته و پرداخته می شوند که بتوانند وزن زیادی که در حین بتن ریزی به آن تحمیل می شود را تاب بیارد و مقاومت کافی را داشته باشند . مهمترین اصل داربست همین مقاومت لوله های آن می باشد چون اگر این گونه نباشد در هنگام عملیات اجرایی مشکلات فراوان و گاه حوادث ناگوار و جبران ناپذیر را به وجود می آورد .
معمولا میزان باربری داربست های مثلثی زیاد است البته می توان با تغییر در شیوه ی اتصال لوله های آن این میزان را افزایش داد . میزان حداکثر باربری داربست مثلثی چیزی حدود 14 تن است .
باز و بسته شدن لوله ها در داربست مثلثی بسیار ساده و آسان است . بنابراین برای اتصال آن نیازی نداریم که آموزش خاصی به کارگران بدهیم و می توان از کارگران ساده نیز می توان برای این کار بهره برد . این ساده بودن اتصال ونصب باعث می شود که استفاده از این داربست افزایش می یابد و در نگاهی دیگر می تواند صرفه اقتصادی برای پروژه نیز به همراه داشته باشد .
راهکار هایی که باید در هنگام نصب داربست های مثلثی به آن توجه کرد ؟
درگام اول باید بدانیم زمینی که داربست را روی آن قرار می دهیم محکم و استحکام کافی را داشته باشد البته ممکن است چنین زمین محکمی در اطراف پروژه موجود نباشد می توان در این مناطق از تخته هایی به نام تخته های زیر پایی استفاده کرد .
در گام بعدی باید زمین و یا تخته های زیر پایی زیر داربست را تراز کرد که در ارتفاع بالا هم سطح باشند و باعث عدم اعتدال نشوند . اختلاف سطح های کوچک وکم را می توان با بهره بردن از ابزارهایی به نام سرجک ها استفاده و آن ها را تنظیم و رفع کرد .
در ارتفاعات بلند برای اطمینان از استحکام و مقاومت کافی داربست می توان از ابزار هایی به نام بست داربست استفاده کرد . این کار باعث افزایش ایمنی کار می شود .
شرکت تک پولاد ارایه دهنده انواع تجهیزات ساختمانی
شما می توانید از شرکت های مختلف این داربست را تهیه بکنید . برای تهیه این داربست می توان ازشرکت های مختلف خرید کنید . شرکت تک پولاد یکی از این شرکت ها است که محصولات خود را با بالاترین کیفیت عرضه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع