خرید دستگاه خم و برش میلگرد

قالب بتن لبه خم
قالب بتن لبه خم
اکتبر 26, 2019
لوله ی داربست
اکتبر 26, 2019

خرید دستگاه خم و برش میلگرد

خرید دستگاه خم و برش میلگرد

معرفی تنوع در روش های خم کاری میلگرد

 

میلگرد ها یکی از اهم محصولات در روند ساختمان سازی ها است. برای برش زدن آن می توانیم از دستگاه هایی مختلف استفاده کنیم. دراصل شاخه ای دارای ۱۲ متر محصولات را از طریق دو شکل گرم و سرد در قطعات مورد دلخواه برش زده که روش های سرد کیفیت بیشتری دارد.

 

دستگاه خم و برش میلگرد

 

این نوع از دستگاه ها را می توانید به شکل ثابت شده و یا متحرک شده و یا نیمه اتومات و یا کاملا اتومات تهیه کنید.

برای آسان سازی کار ها همان طور که در قبلا نیز آمد ممکن است قسمت های دارای برش در کنار دستگاه خم زنی میلگرد تعبیه می شود.

نحوه کنترل کردن می تواند به شکل شاسی یدی یا پدالی شده انجام شود.

برخی از این دستگاه ها به شکل هیدرولیکی کار می کنند.

بدین ترتیب که تیغه ی قابل تحرک در آنها با فشار دادن جک هیدرولیکی نصب شونده در دستگاه ها میلگرد ها را در تماس با تیغه ی ثابت شده پایین برش می دهند.

سیستمی که تا این قسمت معرفی شد همه به شکلی نیم خودکار هستند و با این مفهوم که کاربرها باید آرماتور را در محل که تیغه است تنظیم کنند و بعد از آن دستگاه های آرن را برش دهد. بدیهی است که علامت زدن تمامی طول هایی که مورد نظرهستند بر روی میلگرد توسط کاربران انجام می گیرد و امکان خطا داشتن بدین ترتیب افزوده خواهد شد و در عین حال کیفیت و سرعت کار نیز پایین تر خواهد آمد.

خرید دستگاه خم و برش میلگرد

برای برش زنی میلگرد هایی با ضخامت بالاتر از ۲۴ میلی حتما باید از ماشین آلاتی خاص در این کار استفاده کرد چونکه امکان برشزنی آنها به وسیله نیروی انسانی امکان پذیر نیست . این نوع از تجهیزات در دنیای امروز انواع متفاوتی دارند و استفاده کردن از آنها در اندازه ی پروژه هایی بزرگتر که دارای کارگاه هستند و یا کارخانجاتی که تولید محصول جنس بتنی نه فقط برای ضخامت های بالاتر بلکه برای تمرکز بالاتر برش زنی و خم کاری میلگردها با قطرهایی پایینتر نیز توجیه اقتصادی دارند، همانا  این نوع از ماشین ها امکان برش زنی چندین نوع میلگرد را به شکل همزمان و در کنار هم دارند و سرعت و دقت بیشتری در مقایسه با نیروی کار انسان داشته و قیمت های تمام شده ی کمتر و ایمنی بیشتری را دارا میباشند.

خرید دستگاه خم و برش میلگرد

راهنما ی خرید دستگاه خم زن و برش کن میلگرد

برای خرید دستگاه های خم زن برش زن باید نکاتی را رعایت کنیم که از آن جمله میتوان به:

  1. حداکثر قطر میلگردی را که می خواهید ان را برش دهید را انتخاب کنید( تمام دستگاه های خم و برش میلگرد تا 35 را خم می کنند). توصیه می شود برای برش زدن میلگردهای 28 به بالاتر الکترو موتورهای 3 فاز را انتخاب کنید. خاطر نشان میشود که الکتروموتور های موتوژن تبریز قدرت برش کردن میلگرد هایی در قطر 32 را نیز دارند.
  2. انواع مختلف الکترو موتورهای موجود در بازار ایران وجود دارند که بهترین مدل الکتروموتور خم زن و برش زن میلگرد در بازار های ایران موتوژن های ساخت تبریز می باشند. توصیه می شود در انتخاب کردن الکترو موتور ها دقت لازم را داشته باشید.
  3. دو نوع اصلی کنترل دستگاهی وجود دارد، یکی دستی شده و دیگری پدال دار. درحالت های دستی عملیات خم زدن و برش دادن به صورت اهرمی شده و مکانیکی کنترل می شود، ولی در حالت های پدالی به وسیله شیر فرمان ها و انرژی برق کنترل می گردد. در حالت پدالی نیز می توان در نیروی کار صرفه جویی کنیم .
  4. به وسیله ی تنظیم کردن درجه ی دستگاه می توان درجه خم را به صورتی دقیق مشخص کرد که زمان برای رسیدن به خم مورد نظر خود دستگاه عمل خم زدن را به صورت هوشمندانه قطع کند. تنظیم کردن زاویه از 10 درجه تا 135 درجه امکان پذیر خواهد بود.
  5. کوپلینگ کردن عمل کوپل الکتروموتور را با پمپ انجام میدهد.

فشار کار دستگاه ها بین 60 تا 120 نسبت به بار وارده کار می کند . و با استفاده ی از فشارسنج های دقیق می توان فشار بار نا متعارفی  را که وارد آمده کشف کرده و طول عمر دستگاه ها را افزایش داد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع