جک سقفی چیست

بتن چیست ؟
بتن چیست ؟
اکتبر 26, 2019
اسکافولد چیست
اکتبر 26, 2019

جک سقفی چیست

در ساخت ساختمان از روش های گوناگونی استفاده می شود . این تفاوت در نوع سقف ساختمان نیز وجود دارد . انواع مختلف سقف عبارت اند از سقف دال بتنی ، سقف تیرچه کرمیت ، سقف طاق ضربی ، سقف تیرچه بلوک ، سقف کامپوزیت و غیره . این سقف های مختلف برای احداث نیاز به وسیله و ابزاری دارند یکی از این ابزارها جک های سقفی نام دارد که با آن آشنا میشویم .

جک سقفی چیست ؟

جک سقفی وسیله ای است که به طور موقت وزن سقف را تحمل می کند تا سقف به طور کامل اجرا شود . جک ها سقفی در انواع مختلف موجودند . جک های فلزی ، جک تلسکوپی و یا شمع نیز از جک ها سقفی هستند . از معروف ترین مدل جک ها سقفی می توان به جک سقفی با صلیب ثابت ، جک سقفی بدون صلیب و یا سرجک یو یا تی شکل اشاره کرد . این جک ها در اندازه و وزن های گوناگون تولید و اریه می شوند و کارفرمایان و مهندسان با توجه به نیاز ساختمان از هر کدام از این جک ها استفاده می کنند .

در استفاده از همه انواع این جک یک امر مهم و مشترک این است است که این جک از کیفیت بالا برخوردار باشد . ما در این جا شما را با چند نمونه از جک های سقفی آشنا می کنیم :

  • جک شاقول کننده : این جک را می توان در جاهایی که دارای زمین سست و غیر هموار هستند به کار برد . ای جک از دو بازو کوچک و بزرگ ساخته شده است که این بازو ها توانایی تنظیم و رگلاژ دارد .
  • جک صلیبی : از این جک برای کفراژبندی سقف های تیرچه دال و بلوک ها بهره می برند . این جک توان دارد که چیزی در حدود یک ونیم تن را تحمل کند .
  • جک ساده : برای سقف هایی که وزن کمی دارند از این جک بهره می برند . این جک را در اندازه و ارتفاع های گوناگون تولید می کنند .

در همه این انواع جک های سقفی از لوله هایی باید استفاده شود که از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده اند . این موضوع باعث می شود که این لوله ها توان بالایی برای تحمل وزن سقف ها داشته باشند . جک سقفی که پایه هایی فلزی موقت هستند و قیمت بالایی ندارند به همین دلیل استفاده از آن ها برای کارفرمایان صرفه اقتصادی دارد .

راه تهیه جک سقفی چیست ؟

شرکت تک پولاد تمامی انواع مختلف این جک ها ی ساختمانی را با بهترین و بالاترین کیفیت به مشتریان خود عرضه می کند . از محصولات این شرکت می توان به داربست مثلثی ، داربست چکشی ، قالب بتن ، لوله داربستی ، قالب لارج پنل ، قالب پل ، سولجر نو ، جک ساختمانی و … اشاره کرد . این شرکت علاوه براین که تمامی این محصولات را به صورت نو می فروشد به بازسازی و تعمیر این تجهیزات می پردازد و به صورت دست دوم و کارکرده ارایه می کند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع