جک سقفی دسته دوم

قالب بتن لبه ۶
قالب بتن لبه ۶
اکتبر 26, 2019
داربست مثلثی اسکافلد
اکتبر 26, 2019

جک سقفی دسته دوم

امروزه از سقف های بتنی ،سقف تیرچه بلوک ، سقف طاق ضربی ، سقف کامپوزیت ، سقف وافل ، سقف تیرودال، سقف تیرچه کرمیت در ساختمان سازی استفاده می شود بنابراین برای نگهداری این سقف ها ازجک سقفی دسته دوم استفاده می شود. به جک سقفی ،جک فلزی یا جک تلسکوپی یا جک شمع نیز گفته می شود. جک سقفی به عنوان پایه های فلزی موقت وبه این دلیل که ساده وارزان می باشد در اجرای سازه های بتنی کاربرد بسیار گسترده دارد.ازجک های سقفی در ارتفاع های ۳ تا ۴/۵ متر استفاده می شود.

مشخصات جک سقفی دسته دوم

جک های سقفی دارای  دو قسمت نری و ماده می باشند که قسمت پایین جک از لوله با قطر ۶ سانتی وهم چنین پیچ ومهره یا همان رزوه چدنی نشکن گام ۸  وقسمت بالای آن از لوله ۵ سانتی  ساخته شده است . قطر لوله داخلی جک سقفی ۵ سانتی متر وقطرلوله بیرونی جک سقفی ۶ سانتی متر و ضخامت ورق آن ۵/۲ میلی متر و وزن تقریبی ارتفاع جک سقفی ۵/۱۱ کیلوگرم برای ارتفاع ۳ متر ،۵/۱۳ کیلوگرم برای ارتفاع ۵/۳ متر ، ۵/۱۵ کیلوگرم برای ارتفاع ۴ متر می باشد. جک های سقفی در ارتفاع های ۳ متر و۵/۳ متر و۴ متری تولید می شوند. حداکثر مقدار باری که جک های سقفی می توانند تحمل کنند ، ۱۵۰۰ کیلوگرم می باشد. بسته به نیاز پروژه از جک سقفی ساده یا سرجک های T یا سرجک های به شکل U استفاده می شود.از سرجک های u برای دو لوله در کنار هم یا برای استقرار سولجر استفاده می شود.

جک های سقفی در ۵ تیپ ساخته می شوند که بدین شرح است : جک سقفی ۳ متری ، جک سقفی ۵/۳ متری ، جک سقفی ۴ متری ، جک سقفی ۵/۴ متری ، جک سقفی ۵ متری

انواع جک سقفی دست دوم

جک صلیبی : این جک در جهت کفراژبندی سقف های تیرچه بلوک و سقف های دال مورد استفاده قرار می گیرد و حداکثر میزان تحمل بار این جک ۵/۱ تن می باشد. این جک تا ارتفاع ۵/۳ متر طراحی شده و جنس پیچ و مهره های جک ،چدنی نشکن است.

جک شاقول کننده : از این جک در زمین هایی که سست و ناهموار می باشند استفاده می شود که از دو بازوی کوچک وبزرگ قابل رگلاژ تشکیل می شود. این جک ها در سه نوع لوله ای ،قوطی و سولجر ساخته می شوند. درسر هر بازو پیچ ومهره های چپ گرد و راست گرد که باعث تنظیم جک ها می شود وجود دارد . این جک ها علاوه بر مهار کردن فشار بتن به شاقول کردن سازه قالب بندی که مهمترین وظیفه جک ها می باشد می پردازند به همین دلیل است که به این جک ها ، جک های شاقول کننده یا تراز کن گفته می شود.

جک ساده : اگر بخواهیم در سقف های سبک از جک سقفی دست دوم استفاده کنیم این جک بهترین انتخاب برای سقف های سبک می باشد و دارای ارتفاع های مختلفی است.

ازانواع دیگر می توان به جک U و جک سقفی عراقی اشاره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع