توضیح قالب بتن گرد

اسکافلد چیست ؟
اکتبر 26, 2019
اسکافلد داربست
اکتبر 26, 2019

توضیح قالب بتن گرد

توضیح قالب بتن گرد

توضیح قالب بتن گرد : شرکت تک پولاد از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه خرید و فروش تجهیزات قالب بندی بتن شروع کرد . این تجهیزات را می توان بعد استفاده برای بار اول دوباره با برطرف کردن عیب و نقص های احتمالی و تعمیر آن استفاده نمود . این شرکت با در نظر گرفتن این موضوع بعد از مدتی با کسب و تجربه لازم به تعمیر و باسازی این تجهیزات پرداخت و آن ها را به صورت دست دوم به مشتریان خود عرضه کرد . این کار با صرفه جویی در منابع ملی همراه است .

در طی این سال ها شرکت تک پولاد فعالیت های خود را گسترده نموده و محصولات متنوعی را به سبد فروش خود اضافه کرده است . تعدادی از این محصولات عبارتند از قالب بتن , قالب لارج پنل , قالب پل , قالب فلزی بتن , قالب بتن دست دوم , قالب گرد , قالب تونلی , قالب فلزی , قالب بتن نو , قالب تن خاص , داربست مثلثی , داربست چکشی , اسکافلد , اسکافلد چکشی , اسکافلد مثلثی , تخته سه لایی , تخته سه لایی دست دوم , پلی وود , لوله داربستی , جک سقفی , سرجک قابل رگلاژ و غیره .

این شرکت تمام این محصولات را توانسته است با بهترین کیفیت به مشتریان خود عرضه کند تا مشتریان تمام نیاز ساختمان خود را بتواند از یک شرکت با کیفیت خوب و قیمت مناسب تهیه نمایند وبرای خرید محصولات مختلف به مرکز های مختلف مراجعه نکنند و دچار سردرگمی نشوند .

قالب بتن گرد

در ساختمان هایی که با بتنی هستند از لوازمی به نام قالب بتن برای شکل دادن به بتن استفاده می کنیم . بتن مخلوطی از سیمان و مصالح دانه درشت و کمی آب است و بعد از خشک شدن محکم می شود و دیگر نمی توان به آن شکل داد . بتن خیس را در درون این قالب ها می ریزند تا زمانی که خشک شدند شکل این قالب ها را به خود بگیرند .

قالب ها بتنی در شکل ها و جنس های مختلف برای ساختمان ها و سازه های مختلف تولید می شوند و در بازار موجودند . یکی از انواع قالب های بتنی قالب بتن گرد است .از این قالب به طور معمول برای ساخت ستون هایی که گرد باشند استفاده می کنند . این ستون های گرد معمولا در پایه پل ها و بعضی از ساختمان ها مانند پارکینگ ها طبقاتی وغیره کاربرد دارند.

قالب بتن گرد به صورت دو تکه طراحی شده است و توسط ابزارهایی مانند پین و گوه این دو تکه را به هم متصل می کنند . ورق هایی که برای رویه این قالب ها به کار می رود ضخامتی در حدود 3 میلی متر دارند .

قالب بندی در سازه های بتنی یکی از مهم ترین مراحل ساخت به شمار می آید و باید هنگام اجرای آن از افرادی کمک بگیریم که تخصص کافی در این کار را داشته باشند . این موضوع سبب می شود که قالب بندی به طور مناسب انجام بگیرد و نتیجه کار رضایت بخش باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع