تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی

دستگاه خم و برش میلگرد
اکتبر 26, 2019
لوله داربستی دسته دوم
اکتبر 26, 2019

تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی

تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی

تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی

قالب بتنی دست دوم

قالب بندی چیست ؟ ( تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی )

 

از مهم ترین مرحله ها و عملیات در ایجاد  سازه ی بتنی ، قالب بندی آن می باشد که  قالب بندی می تواند موثرترین بخش از تولید و  اجرای سازه های بتنی از نظر اقتصادی و صرفه جویی در زمان اجرای شما باشد. ابه همین خاطر رعایت کردن نکاتی در اجرا، نگهداری سازه ، کیفیت بالاتر اجرا ، کاربرد بهترینهای انواع قالب و هماهنگی با انواع پروژه ها، تاثیر بسزایی در کل پروژه خواهد داشت.

در متن زیر مشرح  نکته هایدر موارد اجرایی ، تنوع مواد ساختن قالب ، محدودیت ها و آیین نامه ها صحبت خواهد شد. همینطور شما خواهید توانست برای دسترسی به دیگر مباحث در ارتباط با صنایع بتن به انبوهی از موارد و مطلب های مورد نظر خود دستیابی داشته باشید.

 

تنوع در قالب و قالب بندی  سازه  بتنی

 

براي ایجاد يك سازه ی بتنی مسلح،  حتما بايد بتن تازه ساخت به قالبها ريخته شود، تا بعد از پر شدن تمام حجم ها در قالب ها و سخت شدن، به شكل دلخواهدرآيد.مهمترين قدمها در ایجاد سازه‌ ی بتني، نوع قالب‌بندي ان است. به همين خاطر حتما اجرا کننده و پيمانكار سازه‌ها باید كاملاً در جريان مسائل مرتبط به قالب‌بندي،مانند وسايل ،مشخصات و مشخصات ابعاد و روش اجرا قرار داشته باشد. بعد از از نصب قالبها در محل دلخواه، بايد آنها را بازرسي کرد و سوراخهایی كه شاید باعث خارج شدن شيرهی بتنی خواهد شد، پر شوند. استقامت یکی از مهمترين خصیصه هایی است كه حتما بايد در قالب‌بندي ها رعايت شود. به اندازه  نبودن مهاربندي ها در  پايه‌هاي اطمينان و يا مهاربندي کردن به صورت افقي سكوها، رعایت نکردن تنظيم ترازبندی  بتن ‌ريزي كه باعث  پر شدگی قسمتی از قالب و تهی ماندن نقاط ديگر مي‌شود،ایجاد تكيه‌گاه نامتناسب در زير  پايه‌هاي اطمينان، به کار نگرفتن  كارگر های چیره دست، نبستن خوب قطعات قالب به همديگر، درنظر نداشتن بار زنده و مرده وارد امده به قالبها و لرزش قسمت خاك نزدیک قالب مي‌تواند باعث به وجود آمدن خرابي در قالبها شود.

 

کیفیت در قالبهای بتن دست دوم

قالبهای فلزی بتن باتوجه به این که با کیفیت و استاندارد ایجاد شده باشد و همینطور در هنگام کار کردن به درستی از آن استفاده شود میتواند تا تعداد دفعات بسیاری قابل استفاده قرار گیرد و اگر احیانا هم آسیب های کمی ببینند و کج شوند می توان آن را تعمیر کرد و بازهم قابل استفاده قرار داد. درتمام شرکت ها (علی الخصوص این شرکت) بعد از خریدن لوازم دست دو همه آنها از حیث کیفیت طبقه بندی بندی می شوند. وبعد آن تجهیزاتی که کیفیت مطلوبی ندارند بواسطه استادکاران چیره دست تعمییر و دوباره سازی می شوند وآن تجهیزاتی که باز هم قابل تعمیر نباشند از گردونه خارج شده و برای ذوب شدن فرستاده می شوند تجهیزاتی که قابلیت خوبی دارند و قابل قبول هستند و نیازمند به تعمییر نیستند بتن های زیادی و سطوح  آنها پاک و روغن کاری میشوند و در داخل انبار گذاشته میشوند. به طورمعمول پیمانکارها و شرکت ها در قبال پروژه های کوچک به منظور صرفه جویی اقتصادی قالب بتن دست دو خرید می کنند. و بعد از اینکه استفاده کردند چنانچه مایل به فروش باشند به سهولت به فروش می رسانند. انبارها و کارگاه های بیشماری برای خریدن و فروختن قالب بتن دست دو در کل کشور هست که بعد از خرید کردن از انها، قالب  را در انبارها ذخیره میکنند و  برطبق سفارشات مشتری ها به فروش می گذارند.

 

تنوع در قالب های بتن استفاده شونده در ساختمان بتنی

قالب بتن تنوع محصولی مختلفی دارد که هر یک به صورت اختصاصی دارای شرایطی مناسب با خود  آن محصول را داراست. به طور مثال می توان از قالب  (بتن چوبی، قالب بتن پلاستیکی، قالب فلزی بتن) و … عنوان کرد.
قالب بتن از جنس پلاستیکی مزایایی زیادی دارد مانند سرعت بالای ساخت، عمر زیاد، سبکی آنها و … اشاره کرد. قالب از جنس پلاستیکی به صورت دوار و صاف وجود دارد که نوع دوار برای ستون ها و نوع صاف آن برای دیوارها مورد مصرف قرار می گیرند. قالب بتن دست دوم از جنس پلاستیک را می توان با قیمت بسیار مناسب تر تهیه کرد. در کل  قالب بتنی دست دو چنان تفاوتی با نو آن  ندارد و می توانید با اطمینان کامل خاطر از آن استفاده کنید.

گاهی وقتها ساختن قالب بتن در همان  کارگاه  ساختمان سازی صورت می گیرد و با این روش می توانید در کاستن هزینه ها بهتر عمل کنید. فلذا ساختن قالب های  فلزی بتن حتما باید به صورت  کاملاحرفه ای و استانداردشده صورت گیرد.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع