ام دی اف طرح کتان

سرجک 70 سانت
سپتامبر 2, 2019
سرجک 80 سانت و …
سپتامبر 2, 2019

ام دی اف طرح کتان

ام دی اف طرح کتان

ام دی اف چیست ؟ام دی اف مخفف واژه تخته فیبر با چگالی متوسط می باشد . که به انگلیسیMedium-density fibreboard  می شود. ام دی اف در واقع نوعی تخته فیبر با چگالی 650 تا 800 کیلوگرم بر مترمکعب است که با روش خشک تولید می شود. شرکت تک پولاد سازنده انواع ام دی اف ها از جمله ام دی اف طرح کتان  بوده و علاوه براین در زمینه تولید تخته سه لایی نیز فعالیت دارد.

روش تولید ام دی اف

در ابتدا گرده بینه ها یا مقطوعات چوبی را در بخشی به نام چیپر به شکل چیپس در می آورند. بعد از آن چیپس ها را در ریفاینر دفیبره می نمایند. سپس الیاف جداشده را با چسب مخلوط می کنند و به رطوبت مناسب می رسانند. مخلوط الیاف و چسب را در فرمینگ به شکل کیک در می آورند و سپس در پرس فشرده می کنند. تخته ها را بعد از سرد شدن اندازه بری کرده و بسته بندی می کنند.

ویژگی های فنی ام دی اف (ام دی اف طرح کتان)

معمولا ابعاد ام دی اف که به میلی متر می باشند بدین شرح است : 4100×1830 – 3660×1830  -2440 ×1830 -2440×1220 .

ضخامت های ام دی اف های تولیدی نیز 3-4-6-8-10-12-16-18-20-25-32-38 میلی متر است. از ضخامت های کمتر از 3 میلی متر برای در سازی استفاده می شود. ضخامت های 12 و16 و 18 میلی متر بیشترین خریداری را دارند. در بازار ایران ابعاد بزرگتر طرفداران بیشتری دارند.

انواع ام دی اف

ام دی اف نازک , ام دی اف ضخیم , ام دی اف با وزن مخصوص بالا , ام دی اف با وزن مخصوص پایین , ام دی اف با روکش های تزئینی , ام دی اف قالب گیری شده و ام دی اف قابل انعطاف از انواع ام دی اف ها می باشند. که در اینجا به طور مختصر درباره آن ها توضیح می دهیم.

ام دی اف قالب گیری شده : در این روش تخته ام دی اف با شکل های خاصی که در پرس به آن داده می شود تولید می شود.

ام دی اف قابل انعطاف : از طریق یک تیمار شیمیایی روی ام دی اف با ترکیبات الکالین به آن خاصیت پلاستیک و قابلیت انعطاف و شکل پذیری می دهند.

ام دی اف با روکش تزئینی : آماده سازی ام دی اف برای کاربرد نهایی , روسازی آن و به خصوص روکش کردن آن می باشد. از انواع روکش ها می توان به روکش های چوبی , کاغذی , ملامینه و… اشاره نمود.ام دی اف طرح کتان نیز نوعی از ام دی اف روکش دار است.

ام دی اف با وزن مخصوص پایین : این ام دی اف زمانی که به وزن کمتر نیاز است و به استحکام بالا نیازی نباشد استفاده می شود. هم چنین در مواردی که عایق صدا بودن مورد نیاز است تولید و عرضه می شود. از این ام دی اف برای ساخت غرفه نمایشگاهی استفاده می شود.

ام دی اف با وزن مخصوص بالا: این نوع ام دی اف ها در کف پوش ها , پله ها , قفسه های صنعتی و میزکار مورد استفاده قرار می گیرند.

برای خرید انواع مختلف وسایل و تجهیزات ساختمان سازی من جملهام دی اف کتان و لوله داربست دست دوم و انواع قالب ها و جک سقفی و داربست مثلثی و … می توانید با شرکت تک پولاد تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع