اسکافولد بندی

وزن قالب فلزی بتن
اکتبر 26, 2019
قالب فلزی بتن
اکتبر 26, 2019

اسکافولد بندی

اسکافولد بندی

در ساخت و سازهای کنونی نسبت به سال های قبل پیشرفت های چشم گیری داشته است . همگام با این پیشرفت تجهیزات ساختمانی نیز پیشرفت داشته اند به عبارتی بدون پیشرفت این ابزارها پیشرفت در اجرای پروژه نخواهیم داشت . این بزارها متفاوت اند وانواع مختلفی دارند که از هر کدام از آن ها برای ساختمان ها مختلف استفاده می شود . در هر ساختمان با توجه به نوع آن از ابزارها و وسایل مخصوص ومناسب آن نوع استفاده می شود . از تجهیزاتی که برای ساختمان های بلند مورد استفاده است اسکافولد است .
اسکافولد بندی
اسکافولد یا داربست مثلثی متشکل از لوله هایی است که در اندازه های استاندارد برش داده می شود و به هم جوش داده می شوند . این لوله ها را قبل از جوش بررسی می کنند تا هیچ گونه زدگی و خوردگی و یا درز نداشته باشد . در غیر این صورت این لوله ها توان تحمل وزن را هنگام بتن ریزی نخواهد داشت و باعث بروز حوادث و خسارت های غیرقابل جبران می شود . علاوه براین باید توجه داشت که این لوله ها در ارتفاع کج نشوند .
می توان با ایجاد تغییرات در شیوه اتصال در لوله های اسکافولد توانایی آن را در تحمل وزن بالا برد . حدااکثر میزان باربری یک اسکافولد حدود 14 تن می باشد .
برای اتصال این لوله ها باید به نکاتی توجه کنیم که ما در این جا به چند تا از این نکات اشاره می کنیم :
زمینی که لوله ها را در آن قرار می دهیم باید سفت و محکم باشد تا مقاومت کافی برای تحمل وزن اسکافولد داشته باشد . اگر شرایط پروژه به طوری باشد که زمین سفت اطراف آن نباشد از تخته هایی موسوم به تخته های زیر پایی استفاده می کنیم .
زمین زیر اسکافولد و یا تخته ای که زیر اسکافولد استفاده می شود باید تراز شود تا در ارتفاعات بالا این اختلاف باعث مشکل نشود البته باید اشاره کنیم که اختلاف های کوچک را می توان با سرجک ها تنظیم کرد .
در ارتفاعات بالا برای اطمینان بیشتر از مقاومت اسکافولد می توان آن را با بست های داربست محکم کرد . این کار باعث ایمنی بیشترکارگران ساختمانی می شوند .
سهل و آسان بودن اتصال وباز کردن لوله های اسکافولد باعث می شود که استفاده از آن بیشتر شود و این موضوع که اتصال و اجرای آن نیازی به آموزش و نیروی ماهری ندارد یک مزیت بسیار مهم برای اسکافولد به حساب می آید . کارگران ساده نیز می توانند آن را اجرا کنند و این می توانند یک نوع باعث صرفه جویی در هزینه نیز محسوب بشود .
چگونگی تهیه اسکافولد
ما باید برای تهیه اسکافولد به کیفیت لوله های سازنده اسکافولد توجه کافی داشته باشیم زیرا مهمترین عامل در مقاومت اسکافولد همین لوله ها هستند . ما می توانیم اسکافولد ها را از شرکت های مختلف تهیه کنیم . یکی از این شرکت ها شرکت تک پولاد است که اسکافولد هایی با بهترین کیفیت ارایه می دهند و با استفاده از مشاوران آن می توانید خرید مناسب و خوب را داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع