اسکافلد چکشی

پشم شیشه پشم سنگ
اکتبر 26, 2019
اسکافلد چیست ؟
اکتبر 26, 2019

اسکافلد چکشی

اسکافلد چکشی

امروزه در دنیای ساختمان سازی از تجهیزات و مصالح گوناگونی استفاده می شود . کارشناسان این امر همواره به دنبال استفاده از تجهیزات و مصالحی هستند که مناسب پروژه ها باشد و هزینه ها را کاهش بدهد . علاوه بر هزینه ها از نکات دیگری که مورد توجه است افزایش ایمنی ساختمان هاست . در طی سال های اخیر تجهیزات و مصالح زیادی طراحی شده اند که علاوه بر آسان تر کردن عملیات اجرایی ساختمان باعث شده تا ساختمان در برابر حوادث طبیعی و آتش سوزی ها نیز مقاوم باشد .یکی از این تجهیزات ساختمانی اسکافلد چکشی است .
اسکافلد چکشی
اسکافلد نام دیگر داربست مثلثی است . اسکافلد چکشی به این دلیل چکشی نامیده می شود که با ضربه چکش لوله ها را به هم متصل می کنند . اسکافلد از دو لوله پنج و لوله 3.8 تشکیل شده است . این لوله ها در اندازه های معین و استاندارد بریده می شوند و به یک دیگر جوش داده می شوند . لوله ای که برای ساخت اسکافلد مورد استفاده قرار می گیرد باید بدون هیچ گونه درز و شکافی باشد تا بتواند مقاومت کافی را داشته باشد . اگر اسکافلد مقاومت کافی را نداشته باشد هنگام بتن ریزی باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیری خواهد شد .
علاوه بر مقاومت اسکافلد باید این توانایی را داشته باشد که در ارتفاعات زیاد و بالا کج نشود . اسکافلد ها در اندازه های مختلف تولید می شوند . این قطعات اسکافلدها در اندازه های مختلف به هم متصل می شوند و می توان با تغییر در آرایش اتصال آن ها مقاومت آن را تغییر داد . ماکسیمم باری که اسکافلد می تواند تحمل کند چهار ده تن می باشد .
مراحل بستن اسکافلد
بستن اسکافلد آسان می باشد و نیاز به نیروی ماهری ندارد و کارگران ساده نیز می توانند این کار را انجام بدهند .
ابتدا باید زمینی که کفشک ها را در آن قرار می دهیم توجه کنیم که سفت باشد .
اگر زمین سفت نباشد در زیر کفشک ها از تخته های زیر پایی استفاده می کنیم .
نکته دیگری که باید به آن توجه شود تراز بودن زمین است . این نکته از این جهت اهمیت دارد که در ارتفاع بالا اختلاف زیادی بین لوله ها وجود نداشته باشد البته اختلاف های جزیی را می توان به سرجک ها برطرف کرد .
ویژگی های اسکافلد
از مهم ترین ویژگی های اسکافلد این است که به را حتی باز و بسته می شود و زمان اجرای کار را کاهش می دهد . در کار با اسکافلد ها باید با استفاده از سرجک های قابل رگلاژ ارتفاع را تنظیم کنیم تا اختلاف ارتفاع نداشته باشیم و اسکافلدی یکپارچه داشته باشیم . اسکافلد ها با این که سریع وصل و جمع می شوند معایبی نیز دارند که یکی از این معایب گرفتن جای زیاد این اسکافلد های چکشی است . در هنگام خرید اسکافلد باید توجه داشت از شرکتی تهیه شود که به کیفیت کالاهای آن اطمینان داشته باشیم . باید بدانیم که نوع کار ما با این داربست هماهنگ است و استفاده از آن برای ما با صرفه تر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع