اسکافلد داربست

توضیح قالب بتن گرد
اکتبر 26, 2019
یزد خرید قالب بتن دست دوم
اکتبر 26, 2019

اسکافلد داربست

اسکافلد داربست

در دنیای امروز که سرعت و تکنولوژی است صنعت ساختمان سازی با استفاده از علم و تکنولوژی دچار تحول و پیشرفت های زیادی شده است . یکی از این پیشرفت های محسوس ساختن ساختمان های سبک و باسرعت بالا است برای این منظور از ابزار های متفاوتی استفاده می شود . هر ساختمان با توجه به نوع آن به روش های مختلف ساخته می شود . در هر کدام از این روش ها از ابزار هایی استفاده می شود که مناسب آن روش باشد . به عنوان مثال در ساخت ساختمان های بلند مرتبه از اسکافلد داربست استفاده می شود .
اسکافلد داربست
اسکافلد که نوعی داربست مثلثی است از جوش خوردن لوله ها به یکدیگر تولید می شوند . این لوله ها بدون درز و سوراخ است تا بتواند مقاومت لازم برای تحمل وزن هنگام بتن ریزی را داشته باشد . که اگر این لوله مقاومت نداشته باشد نمی تواند وزن بتن را هنگام بتن ریزی تحمل کند و فرو می ریزد . این لوله به گونه ای طراحی می شوند که در ارتفاعات بالا کج نشوند .
البته می توان با تغییر در شیوه بستن لوله ها در اسکافلد میزان باربری آن را را تا چهارده تن افزایش داد . با توجه به مواردی که گفتیم باید هنگام خریدن و یا اجاره کردن اسکافلد به کیفیت لوله ها دقت کافی را داشته باشیم .
شیوه بستن لوله ها در اسکافلد
اتصال لوله ها در اسکافلد آسان و ساده است و نیاز به آموزش و مهارت های خاصی ندارد . بنابراین برای اجرای آن می توان از کارگران ساده نیز استفاده کرد و هزینه اضافی به پروژه تحمیل نکرد .
در ابتدای کار باید لوله های اسکافلد را در روی زمینی بگذاریم که سفت و محکم باشد و اگر نبود در زیر لوله ها تخته هایی بگذاریم که به اصطلاح به آن می گوییم تخته زیر پایی می گوییم .
زمین زیر اسکافلد و یا تخته ایی که زیر آن قرار می دهیم را باید تراز کنیم تا اختلاف ارتفاع باعث مشکل در ارتفاعات بالاتر نشود. لازم به ذکر است که اختلاف های کم را می توان با سرجک ها تنظیم و رفع کرد .
در ارتفاعات بالا برای اطمینان از مقاومت و یکپارچه شدن اسکافلد لوله ای آن را با بست داربست محکم نمود . این امر باعث افزایش ایمنی کارگران و احتمال وقوع حوادث را کاهش می دهد .
اسکافلد ها باز و بسته شدن و اجرای بسیار آسانی دارند ولی یک مشکل دارند که جای و مکان زیادی را اشغال می کنند . قبل از استفاده از اسکافلد باید به فضای پروژه و امکانات خود توجه کنیم .
چگونگی تهیه اسکافلد ها از بازار گونه می باشد ؟
در تهیه اسکافلد به اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که کیفیت لوله های مناسب و استاندارد باشد تا در هنگام استفاده دچار مشکل نشویم . شرکت هایی در کشور برای تهیه این گونه محصولات وجود دارد . یکی از این شرکت ها شرکت تک پولاد است که محصولات خود را با بالاترین کیفیت ها عرضه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع