اسکافلد بندی

اسکافلد اجاره
اکتبر 26, 2019
بولت عصایی و کاربردهای آن
اکتبر 26, 2019

اسکافلد بندی

اسکافلد بندی

در جهان امروز برای ساختن ساختمان ها با توجه به شرایط از تجهیزات و وسایل متفاوت و مختلفی استفاده می شود . امروزه علاوه بر سرعت اجرای پروژه ایمنی کارگران نیز از اهمیت برخوردار است . این تجهیزات باعث می شود که سرعت انجام کار افزایش یابد . علاوه بر افزایش سرعت افزایش ایمنی نیز در ساخت و ساز ها بسیار مهم می باشد . تجهیزات جدید باعث می شود تا کارگران ساختمانی ایمنی بیشتری در هنگام کار داشته باشند . یکی از تجهیزات ساختمانی که در ساخت ساختمان های چند طبقه مورد مصرف است اسکافلد می باشد .
اسکافلد چیست ؟
اسکافلد که نام دیگر آن داربست مثلثی است از لوله ها تشکیل شده که به هم دیگر متصل می شوند . این لوله ها باید بدون هیچ گونه درز و شکاف باشند تا بتوانند تحمل و مقاومت وزن را هنگام بتن ریزی را داشته باشد . اگر این لوله ها کیفیت مناسب را نداشته باشند در حین بتن ریزی ممکن است حوادث غیر قابل جبرانی رخ بدهد .
علاوه بر تحمل وزن باید این توانایی را داشته باشد که در ارتفاعات بالا کج نشود . آرایش بستن لوله های اسکافلد در میزان باربری آن تاثیر گذار است و می تواند میزان باربری آن را تا چهارده تن افزایش بدهد . چگونگی وصل آنها تنوع خاصی دارد و با توجه به شرایط پروژه و لازم داشتن میزان باربری نوع بستن اسکافلد ها نیز تغییر می کند .
اسکافلد بندی
بستن اسکافلد و یا اسکافلد بندی نیاز به مهارت و آموزش خاصی ندارد و کارگر های ساده نیز می توانند آن ها را به هم وصل کنند . هنگام بستن اسکافلد ها باید در نظر داشته باشیم که جایی که لوله ها را روی زمین می گذاریم زمین زیر آن سفت باشد و اگر نبود زیر آن تخته های زیر پایی بگذاریم . البته باید توجه داشته باشیم که زمین تراز باشد تا در ارتفاع بالا اختلاف ارتفاع مشکل ساز نباشد . البته اختلاف های کم را می توان با سرجک ها تنظیم کرد .
باز و بسته کردن اسکافلد ها ساده وآسان است و تنها ایراد آن جاگیر بودن آن است . در ارتفاعات بالا می توان برای اطمینان خاطر آن را با بست محکم کرد . این کار باعث می شود که داربست به شکل یکپارچه باشد و استحکام کافی داشته باشد .
اسکافلد مناسب را از چه مکانی می توان تهیه کرد ؟
اسکافلد ها را از شرکت های مختلف می توان تهیه نمود . باید در تهیه اسکافلدها توجه کنیم که از شرکتی آن را تهیه کنیم که در ساخت لوله های آن از مواد با کیفیت استفاده کرده باشد . شرکت تنها پولا یکی از شرکت ها سازنده این تجهیزات است که از مواد اولیه با کیفیت برای ساخت تجهیزات خود بهره می برند . این شرکت با استفاده از کارشناسان مجرب و حرفه ای محصولی با بهترین درجه کیفی را به مشتریان خود عرضه می دارد . این شرکت با دادن اطلاعات مناسب و کاربردی به مشتریان تلاش می کند تا آن ها را در داشتن خریدی مناسب همراهی کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع