وزن قالب فلزی بتن

قالب بندی سد چگونه انجام میشود؟
اکتبر 26, 2019
اسکافولد بندی
اکتبر 26, 2019

وزن قالب فلزی بتن

وزن قالب فلزی بتن

قالب بتن در دو نوع و تسمه ای و لبه خم تولید می گردد. قالب های بتن تسمه ای از قالب های لبه خم سنگین تر می باشد.

علت اختلاف وزن قالب های تسمه ای و لبه خم از این جهت هست که قالب های لبه خم کلا یک پارچه از ورق سه میل تولید می گردد. و جوش کاری کمی در پشت قالب صورت می گیرد.

قالب های بتن تسمه ای از ورق ۳ میل و ۵ میل تولید می گردد. به طوری که رویه قالب از ورق سه میل و تسمه های آن از ورق ۵ میل تولید می گردد.

معمولا  قالب بتن های سوراخدار از قالب های بدون سوراخ نیم کیلو گرم سنگین تر است. و این موضوع بخاطر این است که پشت مکانی که سوراخ می شود ورقی قرار داده و جوشکاری می شود که این کار برای استحکام اطراف سوراخ قالب نیاز است.

وزن قالب های فلزی و قیمت آن

وزن قالب های فلزی بتن در کارایی و قیمت آن تأثیر دارد. قالب های بتن انواع مختلفی دارند که وظیفه آنها نگه داشتن بتن و محافظت از آن تا زمانی است که بتن سفت شود و مقاومت لازم را به پیدا کند. قیمت قالب های بتن بر اساس وزن هر متر مربع قالب فلزی محاسبه می شود.قالب های فلزی بتن از جنس فولاد است و مقاومت بالایی دارند.

 

 

وزن قالب های فلزی بتن و انواع آن ها

وزن هر متر مربع قالب فلزی حدود ۴۰ کیلو گرم است که بستگی به نوع قالب فلزی دارد. قالب های فلزی انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد مختلفی دارند. در یک دسته بندی قالب فلزی به دو دسته قالب بتن تسمه ای و لبه خم تقسیم می شوند. و در دسته بندی دیگری قالب های بتنی سوراخ دار و بی سوراخ وجود دارند که علاوه بر این برای هر گروه سایز بندی هایی در نظر گرفته می شود برای مثال وزن قالب ۵۰*۱۰۰ را با وزن قالب ۲۰ مقایسه کنیم، اگر هر دو از یک نوع باشند و فقط سایز آنها متفاوت باشد.

وزن قالب ۵۰*۱۰۰ از وزن قالب ۲۰ بیشتر است چون اندازه ی بزرگتری دارد؛ اما لیست قیمت های قالب ها  بر اساس وزن قالب فلزی بتن نمایش داده می شود و چون در نوع قالب تسمه ای از فولاد بیشتری استفاده می شود بر همین اساس قیمت هر کیلو قالب فلزی در نوع تسمه ای بیشتر از قیمت وزن هر کیلو قالب فلزی در نوع لبه خم است.

خرید بر اساس وزن قالب فلزی بتن

برای خرید قالب بتنی فلزی باید به وزن آن نیز توجه داشت زیرا قیمت آن بر اساس وزن آن محاسبه می گردد. قبل از آنکه اقدام به خرید قالب فلزی نماییم باید شرایط سازه و بنایی که قرار است ساخته شود را در نظر بگیریم تا بتوانیم خریدی متناسب با نوع کار داشته باشیم. سپس برای خرید اقدام کنید. البته بتن ریزی علاوه بر کاری ساختمانی در کارهای عمرانی مانند جدول کشی خیابان ها و سکو بندی و … نیز نیازمند قالب است و قیمت قالب های فلزی جدول نیز  همانند قالب های فلزی دیواره  بر اساس وزن قالب فلزی بتن محاسبه می شود. قیمت قالب فلزی جدول را می توانید از فروشندگان این محصولات و یا در سایت های معتبر پیدا کنید. قیمت قالب فلزی بتن دست دوم نسبت به نو بسیار مناسب تر است و اگر از یک برند خوب خرید کنید می توانید تا مدت ها مانند روز اول از آن بهره ببرید.

وزن قالب های فلزی بتن

قالب فلزی بتن 30×100 = 13 کیلوگرم

قالب فلزی بتن 45×100 = 18.5 کیلوگرم

قالب فلزی بتن 45×100 = 18.5 کیلوگرم

قالب فلزی بتن 50×100 = 19.8 کیلوگرم

قالب فلزی بتن 45×100 = 18.5 کیلوگرم

قالب فلزی بتن 40×100 = 16.5 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 35×100 = 14.8 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 30×100 = 13 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 25×100 = 10.8 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 20×100 = 9.5 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 15×100 = 8 کیلوگرم

وزن قالب فلزی بتن 10×100 = 6.5 کیلوگرم

 

وزن قالب های کنج  خارجی:

  1. کنج خارجی     ۵*۵*۱۰۰=6 کیلوگرم
  2. کنج خارجی     ۵*۱۰*۱۰۰=7.5 کیلوگرم
  3. کنج خارجی     ۵*۵*۱۵۰=9 کیلوگرم
  4. کنج خارجی     ۵*۱۰*۱۵۰=11.3 کیلوگرم

وزن قالب های کنج داخلی:

  1. کنج داخلی ۱۰*۱۰*۱۰۰ =          5 کیلوگرم
  2. کنج داخلی ۱۰*۱۰*۱۵۰ =        ۱۴٫۶ کیلوگرم

وزن تسمه پانچ شده (نبشی)

  1. تسمه پانچ شده ۱متری         ۱٫۶ کیلوگرم
  2. تسمه پانچ شده ۱٫۵ متری      ۲٫۶ کیلوگرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع