میان بولت فلزی

خرید قالب بتن دست دوم ارومیه
اکتبر 26, 2019
داربست مثلثی چیست ؟
اکتبر 26, 2019

میان بولت فلزی

میان بولت فلزی

میان بولت ها در سه مدل فلزی یا فنری ، میان بولت چدنی ، میان بولت پلاستیکی ساخته می شوند. میان بولت قطعه ای کارآمد در آب بند کردن سازه های بتنی نظیر منبع آب یا استخرها می باشد. بیشترین کاربرد میان بولت ها در دیوارهای بتنی می باشد. برای ساخت منبع آب حتما باید از میان بولت آب بند استفاده نمود. در زمان استفاده از بولت های معمولی ، بولت ها از وسط دیوار عبور کرده و بعد از بتن ریزی و باز کردن قالب ها و درآوردن بولت ها سوراخی وسط دیوار ایجاد می شود که در ساختمان های مسکونی در مرحله نازک کاری پر می شود ولی در منبع آب باید از میان بولت استفاده کنیم تا آبی که در آن است عبور نکند. در این مقاله می خواهیم در مورد میان بولت فلزی صحبت نماییم.

میان بولت فلزی یا میان بولت فنری

همانطور که بیان شد میان بولت فلزی یکی از انواع میان بولت ها می باشد. میان بولت فلزی و میان بولت فنری یکی هستند. این نوع از میان بولت ها در دو حالت با تسمه و یا با میلگرد تولید می شوند. برای ساخت میان بولت های با اندازه  زیر ۵۰ سانتی متر از تسمه استفاده شده و برای ساخت میان بولت های با اندازه بزرگتر از ۵۰ سانتی متر از میلگرد استفاده می شود. فنری که در این نوع از میان بولت ها مورد استفاده قرار می گیرد در دو مدل دنده درشت ودنده ریز است. فنر دنده درشت با بولت های معمولی و فنر دنده ریز با بولت های دنده ریز که بولت های مخصوصی هستند بسته می شود. این نوع از میان بولت ۶ سانتی متر کوتاهتر از اندازه دیوار ساخته می شود. دلیل اینکه چرا میان بولت فلزی ۶ سانتی متر از اندازه دیوار کوتاهتر است این است که در هر دو طرف میان بولت فلزی دو عدد مخروطی گذاشته می شود که اندازه هر کدام ۳ سانتی متر است.

قیمت میان بولت فلزی

به دلیل بالا و پایین شدن قیمت آهن آلات ، قیمت میان بولت های فلزی یا فنری قابل بیان نمی باشد و برای اطلاع دقیق باید با شرکت در تماس بود. شرکت تک پولاد از سازندگان این نوع از میان بولت ها و هم چنین انواع های گوناگونی از داربست ها و لوله داربستی و هم چنین انواع قوطی پروفیل ها می باشد.

اجزا تشکیل دهنده میان بولت فلزی

اجزای تشکیل دهنده میان بولت فنری یا فلزی بدین شرح است:

فنر میان بولت ، تسمه میلگرد ، ورق دایره ای از اجزای تشکیل دهنده میان بولت ها هستند.

ورق دایره ای ، دایره ای با قطر ۷ سانتی متر و ضخامت ۳ میلی متر می باشد. ورق دایره ای در وسط دیوار قرار می گیرد. اندازه فنر این میان بولت از ۵ سانتی متر تا ۱۰ سانتی متر انتخاب می شود. این اندازه ها با توجه به ضخامت دیوار و فشاری که قرار است به آن وارد شود انتخاب می شود. برای ساخت میان بولت در دیوارهای با ضخامت کم از تسمه استفاده شده و در ضخامت های بیشتر از میلگرد استفاده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع