لوله داربستی دسته دوم

تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی
تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی
اکتبر 26, 2019
طراحی قالب فلزی
اکتبر 26, 2019

لوله داربستی دسته دوم

لوله داربستی دسته دوم

برای ساخت ساختمان های بلند مرتبه از تجهیزات و ابزارهای گوناگونی استفاده می شود . این ابزار ها و تجهیزات کار مهندسان وکارگران ساختمان را آسان تر می کنند . یکی از این تجهیزات و ابزار ها داربست است داربست باعث می شود که در ساختمان های بلند به نقاط دور نیز دسترسی وجود داشته باشد .

داربست و انواع آن

داربست یک نوع سازه موقت است که در محل ساختمان سازی سرهم می شود . این داربست ها از انواع مختلف و جنس گوناگون استفاده می شود . استفاده از داربست ها به عنوان یک امر اجتناب ناپذیر در ساختمان های بلند مرتبه می باشد . داربست انواع های مختلفی دارند که به چند نمونه از آن ها استفاده می کنیم .

  • داربست چوبی : این داربست از تخته های چوبی و خرک ها ساخته می شوند و از نردبان های مخصوص در این داربست ها استفاده می شود .
  • داربست فلزی : این داربست از اتصال لوله هایی که در اندازه هایی استاندارد برش داده می شوند و به هم جوش داده می شوند . در ساخت این لوله ها دقت می شود از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود تا این لوله ها بتوانند باری که هنگام کار مخصوصا در حین بتن ریزی را به آن ها وارد می شود را تاب بیاورند .
  • داربست معلق : این داربست ها به دیوارهای ساختمان نصب می شوند و در ساختمان هایی که این امکان را ندارند تا تا از زمین های اطراف آن برای ایجاد تکیه گاه داربست استفاده نمود کاربرد دارند . این داربست ها مانند سکوهایی از ساختمان بیرون زده اند به همین دلیل است که به این نوع از داربست داربست معلق می گویند .
  • داربست پایه دار : این داربست برای ساختمان هایی که نیاز به نصب سریع داربست دارند مورد استفاده است . این داربست بیش از سه ردیف نباید داشته باشد و ارتفاع آن نیز بیش از 5/4 متر نباشد . پایه های این داربست را باید محکم کنیم و برای بالا و پایین رفتن از این داربست از نردبان استفاده می شود .

حین نصب داربست باید چه نکاتی را مورد توجه قرار دهیم ؟

  • در آغاز کار باید از استحکام زمین و یا تکیه گاه داربست اطمینان حاصل کنیم تا مبادا باعث بروز حوادث و خسارات شود .
  • در قدم بعدی زمین و یا تکیه گاه داربست را تراز می کنیم تا در ارتفاعات بالا این اختلاف ارتفاع کار را با مشکل روبه رو نکند .
  • در داربست های فلزی در ارتفاع های بالا از بست های داربست برای استحکام بیش تر داربست بهره می برند .

خرید لوله داربستی دسته دوم

این لوله های داربست ها می توانید از شرکت تک پولاد که در این زمینه فعالیت دارند تهیه نمایید . این لوله ها به صورت دست دوم و نو موجود است و شما با توجه امکانات مالی پروژه خود می توانید این لوله ها را به هر شکل تهیه کنید . در هر صورت که این لوله تهیه می شوند باید به کیفیت آن ها توجه داشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع