قوطی پروفیل سبک

قوطی پروفیل چیست
قوطی پروفیل چیست
اکتبر 26, 2019
قیمت لوله داربست ۳متری
قیمت لوله داربست ۳متری
اکتبر 26, 2019

قوطی پروفیل سبک

قوطی پروفیل سبک

قوطی پروفیل سبک

قوطی پروفیل سبک چیست ؟

قوطی پروفیل سبک : پروفیل در معنای لغوی به معنی مقطع ثابت در طولی معین می باشد که از نظراستحکام وجنس آن در صنایع کاربرد دارد.از پروفیل ها در ساختن انواع درو پنجره و لوله و همچنین پایه میز و صندلی وصنایع خودرو سازی  استفاده می شود . پروفیل ها انواع مختلفی دارند که در ادامه شرح داده می شود . بخش بزرگی از پروفیل ها در ساختن در وپنجره های آهنی به کار برده می شود. پروفیل قوطی به پروفیلی با سطح مقطع مستطیل یا مربع تو خالی گفته می شود. حال به توضیح انواع پروفیل می پردازیم .

انواع قوطی پروفیل سبک

پروفیل ها به دو نوع باز وبسته دسته بندی می شود.

  • پروفیل های باز دارای مقاطع u وz می باشد که موارد مصرفی آن در چارچوب در چوبی , ام دی اف , قاب اطراف پنجره روی نمای بیرون ساختمان و از مقطع z برای سقف سالنهای بزرگ و سالن ورزشی و انبار و پارکینگ استفاده می شود.
  • پروفیل های بسته شامل پروفیل های یو پی وی سی و درب و پنجره و قوطی های کرکره برقی ولوله می باشد.

قوطی پروفیل سبک از جنس استیل و آلومینیومی و آهنی می باشد که پرکاربردترین آن آهنی می باشد. قوطی پروفیل سبک  در دو سایز 6متری و 12 متری تولید می شود .

ویژگی فیزیکی و ابعادی قوطی پروفیل سبک

قوطی پروفیل ها بسته به نوع کاربردشان اندازه های بسیار متنوعی دارند . درباره مشخصات یک قوطی پروفیل مهمترین ویژگی ضخامت پروفیل می باشد. معمولا ضخامت 6/0 میل تا 5/1 میل را قوطی پروفیل سبک یا قوطی مبلی می گویند .قوطی پروفیل 2تا 3 میل را قوطی پروفیل  ساختمانی و قوطی پروفیل 4میل به بالا را قوطی پروفیل صنعتی می نامند.

قوطی پروفیل هرچقدر ضخیم تر باشد وزنش بیشتر می شود و در نتیجه قیمتش بالاتر می رود. در مورد ابعاد مستطیل یا مربع قوطی پروفیل سبک نیز به این صورت می باشد که کمترین طول و عرض آن 10*10یا مربعی به اضلاع یک سانتی متر وبیشترین می تواند تا 500*500 یا مربعی به اضلاع نیم متر باشد.

 

موارد مصرف قوطی پروفیل سبک

  • به منظور ساخت در وپنجره های آهنی : این پروفیل ها از شماره 1تا7 تقسیم بندی شده اند که در ساخت در و پنجره از آنها استفاده می شود .
  • پروفیل های مربع ومستطیل با مقاطع کوچک که برای نرده های در وپنجره ونرده کنار پله ها و دیوارهای کارخانه ها استفاده می شود.
  • پروفیل های مربع ومستطیل با مقاطع بزرگ که به ستونی معروفند ودر ساختمان سازی و صنعت استفاده می شوند که مقاطع مربع از 60*60 میلی تا 270*270 میلی و مقطع مستطیل از 100*40 میلی تا 300*135 میلی ساخته می شوند. ضخامتشان از 5/2 تا 8 میلی متر است که برای ساخت اسکلت فلزی و ستون مورد استفاده قرار می گیرد.
  • استفاده از قوطی پروفیل مربع ومستطیل درخودروسازی
  • استفاده از قوطی پروفیل مربع در ساخت پایه میز وصندلی
  • پروفیل های نبشی و ناودانی با روش نورد سرد

از پروفیل نبشی در ساختن چهارچوب درهای آهنی بزرگ وانواع قالبهای فلزی در ماشینها استفاده می شود. قوطی پروفیل دست دوم نیز در بازار موجود است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع