قالب نیوجرسی بتنی

قالب تونلی بتن
قالب تونلی بتن
اکتبر 26, 2019
دستگاه خم وبرش آرماتور دست دوم
دستگاه خم وبرش آرماتور دست دوم
اکتبر 26, 2019

قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی بتنی

انواع قالب نیوجرسی بتنی کدامند؟

قالب نیوجرسی بتنی : در دنیای امروز ازمواد ومصالح مختلفی درجاده سلزی و حاشیه اتوبان ها استفاده می شود. دراستفاده ازاین مواد و مصالح به مسایل گوناگونی توجه می شود که یکی از مهم ترین موارد استحکام این مواد است. قالب مناسب برای تولید این محصول تاثیر بسزایی در کیفیت کار دارد . قالب نیوجرسی بتنی تک پولاد دارای بهترین کیفیت بوده و در انواع متفاوتی به بازار عرضه می شود.

مصالحی که معمولا در جاده ها و اتوبان ها استفاده می شود از مصالحی انتخاب می شوند که در هنگام تصادفات مقاوم باشند و از خسارات جلوگیری کنند و میزان آن را کاهش بدهند. معمولا در اتوبان ها ازمصالحی استفاده می شود تا جاده رفت و برگشت رااز هم دیگر جدا بکنند تا رانندگان با نظم بیشتری در جاده ها تردد بکنند.یکی از انواع مصالحی که به این منظور در جاده ها و اتوبان ها استفاده می شود قالب نیوجرسی بتنی است.
قالب نیوجرسی بتنی
در سال 1950 میلادی در کشور آمریکا برای چند خطه کردن بزرگراه های نیوجرسی موسسه فناوری استیون این قالب بتنی را طراحی کرد. به همین دلیل به کار بردن آن نخستین بار در بزرگراه های نیوجرسی آن را قالب نیوجرسی بتنی نامیدند. این قالب به شکل قطعات بتنی پیش ساخته تولید می شود و خودروها را در جاده هدایت میکنند و آن ها را در مسیر قرار می دهند.علاوه بر این وجود این قالب ها در جاده ها باعث می شود چشمان رانندگان از نور خودرو هایی که از مقابل می آیند خسته نشود. زمانی که خودرو به این قالب ها برخورد کند به خاطر زاویه کم لبه های آن به شکل برگردان عمل می کنند و خسارت وارده به ماشین کاهش می یابد. این قالب از ورق های چهار درست می شوند . بنا به درخواست مشتری می تواند از ورق های دیگری نیز برای ساخت آن بهره برد.
قالب نیوجرسی از موادی مانند میلگرد,سیمان,سنگدانه و آب تشکیل شده است. هر کدام از این مواد با نسبت های معین با هم دیگر مخلوط می شوند. این نسبت ها اگر بر اساس استاندارد رعایت شود بتنی یکدست تولید می شود. بتن ساخته شده سفت می شود .این بتن به روش های متفاوتی عمل آوری می شود که ما به چند تا از این روش ها اشاره می کنیم :
عمل آوری با دادن حرارت کم ویا بخار کم فشار
عمل آوری با خیس کردن سطح آن ها که این خیس کردن نیز با وسایل و روش های مختلفی صورت می گیرد
عمل آوری با استفاده از یک پوشش عایق که از میزان تبخیر آب را کاهش می دهد.
عمل آوری بتن بسیار اهمیت دارد وبا هر روشی که انجام می گیرد باید به صورت صحیح انجام بگیرد. اگر این عمل آوری به طور صحیح صورت بگیرد بتن از مقاومت مناسبی صورت می گیرد.
قالب نیوجرسی بتنی در چه مکان هایی مورد استفاده می باشد؟
در اتوبان ها و جاده ها به منظور جداسازی مسیر رفت وبرگشت و جلوگیری از تصادفات
از این قالب ها برای محافظت از عابر پیاده استفاده می شود.
برای جلوگیری از صدمه دیدن کارگرهای ساختمانی در هنگام اجرای پروژه های ساختمانی از عبور ومرور خودرو ها
به عنوان موانع موقت در مواقع ضروری و یا حملات تروریستی
در هنگام آتش سوزی در جنگل ها از سرایت آتش جلوگیری می کند
در رود خانه ها نیز به عنوان هدایت گر جریان آب استفاده می شود.

 

قالب تونلی بتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع