قالب بتن کارکرده

جک ساختمانی چیست
اکتبر 26, 2019
قالب بندی سد چگونه انجام میشود؟
اکتبر 26, 2019

قالب بتن کارکرده

برای اجرای یک سازه بتنی باید مراحل مختلفی را طی کنیم یکی از مهم ترین مراحل قالب بندی است . انجام این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اجرای صحیح آن موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود . از تجهیزات مورد نیاز برای قالب بندی قالب بتن است .

قالب بتن

در سازه های بتنی , بتن را در قالب هایی می ریزند که زمانی که محکم شد به شکلی مناسب باشد . این قالب ها از مواد مختلف ساخته می شوند و برای ساختمان های گوناگون هم استفاده می شوند . انتخاب این قالب ها متناسب با ساختمان باعث می شود که قالب بندی نیز بهتر و سریع تر انجام بگیرد .

انواع قالب بتن کارکرده

قالب بتن چوبی : این قالب ها از تخته های چوبی ساخته می شود و طول عمر این قالب ها کم است . زمان ساخت این نوع قالب نیز زیاد است و از قالب هایی است که استفاده از آن ها زمان براست اما موضوعی که باعث می شود از این قالب ها استفاده شود منعطف بودن آن ها است .

قالب بتن آجری : این قالب از دیوار های آجری که ضخامتی در حدود 10 تا 20 سانتی متر دارند ساخته می شود . بتن را در این قالب می ریزند البته قبل از بتن ریزی باید به مواردی توجه کنیم . این قالب را قبل از این که بتن را در آن بریزیم باید توسط نایلون بپوشانیم تا آب بتن از آن خارج نشود . اگر این امکان فراهم نبود که از نایلون استفاده کنیم آجر ها را آب پاشی می کنیم تا آب بتن را به خود جذب نکنند . علاوه بر همه این کارها باید دقت کنیم که آب وارد این قالب ها نشود .

قالب فولادی : این قالب طول عمر زیادی دارد و فلزی است و از فولاد ساخته شده است . این نوع قالب را برای ساختمان هایی استفاده می کنند حجم کار در آن ها زیاد باشد . این قالب ها به سادگی باز و بسته می شوند و سرعت اجرای کار را بالامی برند . طول عمر بالا این قالب ها باعث می شود که از این قالب ها با توجه به قیمت بالای آن استفاده شود .

قالب پلاستیکی : این قالب ها به صورت انبوه تولید می شود و برای ساخت خانه های زیاد با قیمت کم بسیار مناسب می باشند. این قالب ها از آن جایی که از جنس پلاستیک هستند وزن کمی دارند . این قالب ها برخلاف این که از وزن کمی برخوردارند از مقاومت کافی نیزبرخوردارند.  طول عمر این قالب ها نیز بالا است .

قالب مهندسی : این قالب چهارچوب هایی فلزی است که توسط مهندسان طراحی شده است .این قالب طول عمر بالا و زمان ساخت پایین دارند . این قالب ها از فلزهایی مانند آلومینیوم  یا فولاد ساخته می شوند .

خرید قالب بتن کارکرده

شرکت تک پولاد تجهیزات مختلفی مانند قالب بتن کارکرده , داربست مثلثی , داربست چکشی و … را تولید و به فروش می رسانند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع