قالب بتن لبه ۶

وزن داربست چکشی
اکتبر 26, 2019
جک سقفی دسته دوم
اکتبر 26, 2019

قالب بتن لبه ۶

قالب بتن لبه ۶

قالب بتن لبه ۶

قالب بتن لبه ۶ چیست؟

 

قالب بتن لبه ۶ از مهم ترین و کاربردیترین ترین قالب های بتن ریزی در زمینه ساخت و ساز است.

به همان صورت که می دانید بتن ازاولین مصالح و از مهمترین در ساختمان سازی و … می باشد. اما از ملزومات است که بدانید بتن ، بدون استفاده از قالب های بتنی تقریبا قابل استفاده نمی باشد. به خاطر اینکه برای ساخت و ساز انواع  سازه بتنی، علاوه بر بتن، به تنوعات مختلف قالب های بتنی هم نیاز است. به همین خاطردر دنیای  امروزی شاهد انواع قالب های بتنی خواهیم بود. قالب بتنی (لبه ۶) من جمله مهم ترین و خاص ترین قالب بتنی قابل تهیه در بازار می باشد.

 

ولو اینکه نوع جنس قالب بتن ( لبه ۶ ) همانند دیگر قالب های فلزی بتن  است، اما مهم است که بدانید قالب بتن(لبه ۶) از نوع دیگر قالب های فلز بتنی از مستحکم بودن و تداوم و پایداری  بیشتری برخوردار می باشد.

به همان صورت که می دانید در اکثر انواع  قالب بندی بتن ها از پانل هموار و صاف و کنج های درونی وبیرونی استفاده می شود. علاوه بر این محصولات در بازار امروز شاهد ایجاد و فروش  قالب های بتنی در دو نوع  خم  و تسمه ای هستیم.

 

همانا لازم است که بدانید قالب  بتنی دارای لبه ها و عرض  متفاوتی می باشند. به گونه ای که در دنیای امروز شاهد قالب بتن (لبه ۶) و قالب بتن (لبه ۵ ) در خریدن و فروش لوازم ساختمان سازی و …می باشیم.

انداره مختلف و ابعاد متفاوت این نوع ازقالب ها، باعث گشته که قالب بتن (لبه ۶) از اهمیت خاص و ویژه در ساختمان سازی و به صورت کلی تقریبا تمام پروژه های ساخت و ساز و تولید برخوردار باشد.

برای درک کردن بهتر این موضوع در ادامه متن به تعریف کاربرد قالب های بتن  و برتری های استفاده از این نوع  قالب خواهیم پرداخت.

 

 

قالب بتن لبه6

انواع قالب های بتن

 

1.قالب ازجنس چوب سنتی : قالب بتن در شرکت های ساختمانی از جنس چوبی یا تخته ای چندلایه (معمولا سه لایه) و یا تخته  خردشده چوب ضد نفوذ آب ساخته می شود.تهیه کردن قالب بتن خیلی راحت است اما برای ساخت های بزرگ بسیار زمان  بر می باشد.و قالب بتن تخته ای خرده ای چوب در مقایسه با قالب های دیگر بتنی طول عمر کوتاه تری دارد.ولی همچنانکه  در جاهایی که حقوق کارگران کمتر از استفاده کردن مجدد  از قالب بتن است ساخته می شوند.و همانا این روش در قالب بتن از مابقی قالب ها دارای انعطاف پذیری کمتری است.و همانا در سیستم های سازه پیچیده ترهم  این نوع قالب بتن کاربرد بیشتری دارد.

 

  1. 2. قالب بتن مهندسی سازی شده :این جنس از قالب بتن از قالب های پیش ساخته شده چهارچوبها از جنس های چهارچوب فلز فولاد یا آلومینیومی ایجاده شده است.و قسمت قابلیت استفاده از قالب بتن حتما باید با مواد رویه ی سازه همانند آلومینیوم ، فولاد ، چوب و یا … پوشانده شود.از مهم ترین برتری های مجموعه قالب بتن مهندسی در مصاف با قالب چوبی سنتی را بررسی می کنیم.اول  سرعت ایجاد و تولید و دوم هزینه کم طول عمر محصولات است.قالب بتن پلاستیک با قابلیت بازیافت شدن : این نوع از قالب های متصل به یکدیگر برای ساختن انواع مختلف سازه ی بتنی ساده تر استفاده می شود.قالب ها خیلی خیلی زیاد سبک و با استحکام هستند.این قالب های پلاستیکی برای ساختن خانه ها زیاد با هزینه کم مورد کاربرد متناسبی می باشند.

 

3.قالب روی پوش دار عایق شده موقتی : این قالب بتنی در شرکت های ساختمانی با جنس قالب های بتنی عایق شده ساخته می شود.این قالب بتن بعد از شکل گرفتن و محکم شدن بتن در مکان باقی می ماند و تاثیرات پرسودی مانند عایق شدن صدا وعایق دما ، عایق مقاومت و سرعت ساخت را دارد.

 

5.مجموعه قالب های ساختاریبا قابلیت ماندگاری در محل استفاده آن:این قالب بتنی در شرکتهای ساختمانی عمدتا از جنس های پلاستیک مسلح پیش ساخته شده تشکیل می شود.این قالب بتنی در اشکال لوله ای توخالی و برای ساختن ستون ها و کف های هموار ساخته می شود.این قالب بتنی  کمی بعد از سخت شدن بتن آن در محل ساخته شده باقی مانده  و مانند محور گردان  و برش مسلح شده عمل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع