قالب بتن لبه ۵

قالب فلزی بتن
اکتبر 26, 2019
بتن چیست ؟
بتن چیست ؟
اکتبر 26, 2019

قالب بتن لبه ۵

قالب بتن لبه ۵ چیست؟

قالب بتن لبه ۵ از مورد استفاده ترین و محبوب ترین قالب های بتن  است که در بازار این  روزها وجود  دارد .

همان طور که می دانید برای ایجاد کردن و تولید کردن هر نوعی از سازه های بتنی به قالب بتن نیازمند می باشید. قالب هایی که گذشته از آسانی و استفاده های راحت، با تحمل کردن فشارهای به وجود آمده از از بتن ریزی از ساخت های بتنی حفاظت می کنند و باعث جلوگیری از خمیدگی و در پایان باعث دگرگونی شکل آن ها می شود. همین موضوع باعث می گردد تا در سطح بازار هدف امروز شاهد تنوع قالب  بتنی با کاربرد هایی مختلف باشیم.

 

معمولا قالب های بتنی را بر طبق نوع  کارهای ساختمانی ایجاد و انتخاب می کنند.در دنیای امروز قالب های بتنی در سایز های  قالب بتن( لبه )۵ و قالب بتن( لبه )۶ ایجاد  و روانه ی بازار می شوند. قالب ها با سایز استاندارد شده که  نقشی پررنگ و موثر در استان دارد و ایمن سازی ساختمان ها ایفا میکنند. قالب بتن (لبه۵)یکی از بهترین و کاربری ترین قالب های بتن قابل ارائه در بازار می باشد که همیشه مورد  استقبال بسیار فراوانی در صنایع های متفاوت علی الخصوص صنایع ساخت و ساز را دارا می باشند.

در ادامه متن به شرح وسیع تری از کاربرد های قالب بتن (لبه ۵ )در عرصه ساختمان سازی و … خواهیم پرداخت.

 

کاربردها و مزایای استفاده کردن از قالب بتن لبه ۵

 

همان گونه که قبلا هم اشاره کردیم قالب بتنی یا قالب فلزی بتن  دارای تنوع بسیاری می باشند. و همین متنوع بودن باعث می شود تا در تمام سازه های از جنس بتنی و ساختمان مانند انواع ستون ها – دال ها-فوندانسیون ها – دیوار ها و تیرمورد استفاده قرار گیرند. به همین سبب همیشه  قالب های بتنی در استفاده از ساخت و ساز دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند.

یکی کاربردی ترین های  قالب بتنی در زمینه  ساخت و ساز، قالب بتن (لبه ۵ )است. چون قالب بتن لبه ۵ بخاطر دارا بئدن سایزی استاندارد و مقاومت بالاتر نسبت به انواع دیگر توانایی تحمل کردن وزن سازه  بتنی سنگین تر می باشد. قالب ها علاوه بر تحمل وزن بالا  از طول عمر بالایی برخوردار می باشند و از حیث اقتصادی هم ارزانتر می باشند. این موضوع  باعث این می شود که قالب بتن (لبه ۵) مورد توجه بیشتری در پروژه ها و تاسیسات دراز مدت برخوردار باشند.که هم به صورت کاملا نو وهم به صورت دست دو در بازار هدف وجود دارد که نوع دست دو ی آن هم کم از جنس نو ندارد.

تنوع در قالب های بتن

 

بی شک قالب های بتن انواع گوناگونی را دارا می باشند. اما  بسیارجالبتر است که  بدانید انتخاب کردن قالب بتن یا قالب بتن دست دوی مناسب خود تا حد بسیار زیاد به گونه ی سازه بتنی مربوط است.به همان صورت که می دانید بتن و قالب بتنی تکمیل کننده ای برای ساخت انواع سازه بتنی می باشند. قالب هایی متفاوت که باید مرتبط  با نوع استفاده از آن در نما های درونی یا بیرونی انتخاب شوند.

 

از روزگاران کهن تا کنون قالب های بتنی به شکل یک سازه موقتی شناخته می شوند. قالب هایی که در جنس چوبی، آجری و فلزی می باشند. یکی ازپر کاربرد ترین و محبوب ترین و کاربردی ترین نوع  قالب های بتن در صنایع ساخت و ساز قالب های بتنی از جنس فلزی می باشند که ازباب ترین و رایج ترین قالب های از جنس فلزی بتن می توان به قالب های بتنی دوار، سولجر، قالب فلز چهار گوش شکل و قالب فلز ستون گرد را نام برد.

قیمت قالب بتنی (لبه۵)

به همان صورت که می دانید در دنیای امروز قالب های بتن دارای رنج قیمتی مختلفی می باشند. قالب هایی که بسته به نوع کیفیت، نوع مواد به کار گرفته شده در ساخت و ایجاد آن و همینطور کلفتی قالب ها دارای قیمت متفاوتی می باشند. همین مسئله باعث میشود تا در بازارهای امروزه  شاهد قیمت های مختلف قالب بتن( لبه ۵ )باشیم. به همین خاطردر دنیای امروز بعضی از سایت های خرید و فروش لوازم  قالب بندی بتن با دادن لیست قیمت های قالب بتن (لبه ۵ )به شما در انتخاب خوب وبه صرف ترین خرید کمک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع