قالب بتنی

خرید قالب بتن دست دوم خوزستان
اکتبر 26, 2019
قالب بندی بتن اکسپوز چگونه انجام می گیرد؟
اکتبر 26, 2019

قالب بتنی

قالب بتنی)

قالب بتنی)

قالب بتنی

در طول تاریخ بشر از مواد مختلفی برای ساخت خانه و مسکن برای خود استفاده کرده است که برخی از این مواد به علت مقاوم نبودن دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد اما برخی ازآن ها از هزاران سال پیش تا کنون مورد استفاده است از جمله این مواد می توان از بتن نام برد. نخستین انسان هایی که از بتن در ساختمان سازی استفاده کردند رومیان باستان بودند.امروزه در ترکیب قالب بتنی تغییراتی اعمال شده است که این تغییرات موجب مقاومت بیشتر بتن در برابر فشار بالا می شود.
ترکیبات استفاده شده در قالب بتنی چیست ؟
قالب بتن از یک ماده ساخته نشده و ترکیبی از مصالح درشت دانه وسیمان مایع است که بعد از گذشت زمان محکم می شود به همین دلیل از این ماده در ساختمان سازی به عنوان اتصال دهنده استفاده می شود. تنها نقطه ضعف بتن این است که فاقدانعطاف پذیری است . ترکیب بتن می تواند از مواد دیگری هم تشکیل شده باشد . با توجه به مواد تشکیل دهنده بتن از آن در مصارف متفاوت استفاده می کنند.به عنوان مثال آسفالت نیزنوعی بتن محسوب می شود که از مخلوط قیر و سیمان تشکیل شده است.
انواع قالب های بتن
قالب های بتن نیز از انواع مختلفی برخوردارند که از این انواع به چند نمونه آن اشاره می کنیم.
قالب بتن چوبی نوعی قالب بتن است از جنس چوب و یا تخته سه لایه ضد رطوبت ساخته می شود . تولید این قالب ساده و آسان است اما برای ساختمانهای بزرگ زمان زیادی می برد. این قالب ها عمر زیادی ندارد اما نسبت به سایر قالب ها انعطاف پذیرترند.
قالب بتن مهندسی قالبی از جنس چهارچوب های فلزی آلومینیوم یا فولاد است سرعت ساخت این قالب نسبت به قالب های چوبی بیشتر است و طول عمر آن نیز از قالب های چوبی بیشتر است.
قالب بتن پلاستیکی قالبی سبک و محکم است که برای ساخت مسکن انبوه با قیمت پایین مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع