دستگاه خم و برش میلگرد

داربست مثلثی کارکرده
اکتبر 26, 2019
تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی
تنوع قالب بندی در سازه ی بتنی
اکتبر 26, 2019

دستگاه خم و برش میلگرد

میلگردها را برای سازه های بتنی استفاده می کنند این میلگردها را برای جبران ضعف بتن مورد استفاده قرار می گیرند . میلگردها از انواع مختلف و اندازه های مختلف در ساختمان ها استفاده می شود هنگامی که این میلگردها را در ساختمان مورد استفاده قرار می دهند آن ها برش می دهند و یا خم می کنند . برای این کار از دستگاه هایی استفاده می کنند که به آن ها دستگاه خم و برش میلگرد می گویند .

دستگاه خم و برش میلگرد

از این دستگاه ها برای خم و برش میلگردها بهره می برند . از میلگردها در مصارف گوناگونی بهره می برند . به عنوان مثال از آن ها در ساخت وسایل تزیینی  مثل فرفورژه نیز استفاده می شود اما بیشترین کاربرد میلگرد در صنعت ساختمان سازی می باشد . خم و برش میلگردها را به روش ها مختلف استفاده می شوند :

  • میلگردها را به صورت دستی خم می کند و یا برش می دهند : میلگردهایی که نازک تر هستند را با این روش خم و یا برش می دهند . برای این کار از دستگاهی استفاده می کنند که فک ‍پایینی روی آن محکم می شود و سپس فک بالایی روی آن سوار می شود و میلگردها بین این دو فک محکم می شود و میلگردها خم می شوند و یا برش داده می شوند .
  • میلگردها را به صورت نیمه اتوماتیک برش و خم می کنند.
  • میلگردها را به صورت تمام اتوماتیک خم و برش می دهند .

چگونگی خم و برش میلگرد

  • باید قبل از اقدام به خم وبرش میلگردها طرح و نقشه ای که می خواهیم میلگردها را طبق آن خم و یا برش دهیم را آماده کنیم تا میلگردها را دقیقا به آن شکل خم و برش دهیم .
  • میلگردها را عموما به روش سرد انجام می دهند و نباید به میلگرد ها حرارت بدهیم . سرعت برش و خم کردن میلگردها را با دمای محیط و ضخامت میلگردها متناسب می کنند . به عنوان مثال اگر میلگرد دارای ضخامت بالا باشد و دمای محیط پایین و هوا سرد باشد سرعت برش و خم را کاهش می دهیم .
  • اگر به صورت دستی میلگردها را خم می کنیم برای این کار باید میزی مناسب را انتخاب نماییم تا بتواند میلگرد را هنگام خم کردن به خوبی نگه دارد تا میلگردی که خم می کنیم مسطح باشد . البته اگر هوا سرد بود بهتر است که از میلگردهایی استفاده کنیم که ترد باشند و قطرشان زیاد باشد تا بتوانیم این کار را با دست انجام بدهیم و اگر این میلگرد با این ویژگی ها در دسترس نبود بهتر اسنت که از دستگاه های مکانیکی برای این کار استفاده کنیم .
  • اگر طرحی که برای خم کردن میلگرد در نظر داریم پیچیده است بهتر قبل از شروع کار طرح را در ابعاد واقعی ترسیم کنیم و با بهره از آن خم میلگرد را انجام بدهیم .

فروش دستگاه خم و برش میلگرد

شرکت تک پولاد فروش دستگاه خم و برش میلگرد را انجام می دهد و علاوه بر فروش دستگاه خم و برش میلگرد محصولات دیگری را نیز تولید و به فروش می رساند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع