داربست مدولار چکشی چیست؟

خرید قالب بتن دست دوم گیلان
خرید قالب بتن دست دوم گیلان
اکتبر 26, 2019
لوله داربست دست دوم رشت
لوله داربست دست دوم رشت
اکتبر 26, 2019

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست مدولار چکشی چیست؟

داربست مدولار چکشی چیست؟ : نوعی از داربست  که از پایه‌های قائم و مهار افقی در سایز های مختلف می باشد که توسط شرکت هایی که در زمینه فروش داربست و  تجهیزات آرماتوربندی کار می کنند همچون تک پولاد به فروش می رسد . اعضای قائم این نوع داربست در انواع طولهای( 3، 5/2، 5/1 و 1 )متر ساخته می‌شوند و با گذاشتن سرجک‌های قابل تنظیم در قسمت بالایی و پایه های جکهای قابل تنظیم در سمت پائین داربست برای هر گونه ارتفاعی و مشکل ترازی تنظیم شدنی می‌باشد.

نصب مهار افقی برروی پایه‌ داربست ها به سهولت و با ضرب چکش امکان‌پذیر است و اتصالات پایه‌های داربست به همدیگر با مغزی و پین قابل دسترس خواهد بود.

یکی از برتری های مهم داربست چکشی انعطاف داشتن آن در چینش های متفاوت با توجه به  نوع و طرح سازه است چون این نوع از داربست ها از پایه هایی جدا ایجاد شده است که این پایه ها از هر 4طرف بواسطه ی مهارهایی با اندازه های مختلف می توانند به همدیگر وصل شوند ، می توانند یک مکانیزم یکپارچه سازی کف بندی با انعطاف زیاد از نظر ارتفاع  و هم از نقطه نظر پراکندگی در قسمتهای مختلف سازه بوجود آید.در محدوده ی بالای داربست های چکشی سرجک ها ی قابل تغییر و در محدوده پایین آنها پایه ی جک قابل تنظیم مورد استفاده می باشد که می توان از 2 قسمت برای تنظیم ارتفاع آن ااستفاده کرد.متصل کردن مهار در محل ستاره ای پایه  به سهولت و بواسطه ی ضربه چکش امکان پذیر بوده و نیازی به وسایل خاصی ندارد.میزان تحمل بار  داربست چکشی  را میشود با کم و بیشتر کردن فصله های پایه ها از یکدیگر و همچنین کاهش میزان مهار در ارتفاع تغییر داد.

مزایای به کار بردن  داربست‌ چکشی به شرح زیر می‌باشد:

 1. سادگی و سرعت در باز و بسته کردن و بی نیازی به آچار برای بستن اتصالات
 2. قابلیت توسعه در یک محدوده و در ارتفاع بالا بدون محدودیت و عدم نیاز به وسایل اضافی
 3. نیاز داشتن به مهاربندی بر ارتفاع‌های بالاتر
 4. مورد استفاده در داربست گذاری نمای ساختمان‌ و یا ساختهای پالایشگاهی و غیره
 5. باربری(تحمل) زیاد در کف بندی دالها از جنس بتنی
 6. بی نیازی به کارگر حرفع ای داربست بندی و چینش قطعات توسط کارگر عادی
 7. اسانی در حمل و انتقال آنها به خاطر سبکی در قطعات
 8. مورد استفاده در کف بندی انواع سقفهای قوسی و غیر هموار و همسطح
 9. یکپارچه بودن داربست مدولار ازنوع چکشی
 10. تنوع در اندازه ی مهار ها ی داربست مدولار
 11. استفاده در پل سازی و تقریبا تمام سازه های دیگر به دلیل تحمل بار بسیار زیاد

 

انواع داربست مدولار

 

داربست مدولار مثلث شکل که به نام های (شورینگ)، (اسکافلد مثلثی) یا نوع اومگا نیز شناخته هستند.

داربست مدولار چکشی یا (اسکافلد چکشی) در مدل ستاره شکل.

داربست مدولار چکشی یا (اسکافلد چکشی) در مدل نعلبکی شکل.

داربست  مدولار زودبست شونده.

 

انواع متفاوت این نوع از  داربست هم به شکل نو و هم به شکل دست دوم وجود دارد که با توجه به نیاز مشتری در اختیار عموم قرار دارد.

 

قیمت داربست چکشی

 

به طور معمول برای اینکه بتوانید قیمت انواع داربست های چکشی را محاسبه کنید، حتما وزن آنها را باید بدانید. چون معمولا فروختن داربست های چکشی بر اساس وزن آنها می باشد.به طور معمول وزن مهار و پایه ها در داربست های چکشی بواسطه شرکت هایی که ان را میسازند اعلام می شود. اما این عددها کاملا دقیق نبوده و تقریبا همیشه تخمین زده میشوند. به همین خاطر در هنگام خریدن و یا فروختن داربست چکشی، نیازمندیم  تا وزن آنها را با دقت اندازه گیری کنیم. بدین صورت می توانید به هر اندازه ای که که نیاز بوده است داربست تهیه کنید.

 

پایه ها در داربست چکشی به طور معمول از متراژ ۵/۰ متر تا ۳ متر در بازار وجود دارد، و وزن آنها هم تقریبا بین ۲٫۱ الی ۱۳٫۶ کیلو می باشد. مهار داربست های از جنس فلز هم در متراژ ۵/۰ الی ۳ متر در بازار عرضه می شود، که میزان وزن آنها مابین ۲٫۷ الی ۹٫۵ کیلو می باشد. بدین صورت می توانید بفهمید که داربست که به صورت دقیق واصولی و صحیح بوسیله ی این پایه ها و مهار ها  بسته می شوند، توانایی  تحمل وزن هایی بسیار بسیار بالا را نیز دارا باشند. به همین خاطر در ساخت وساز پل ها هم می توان از داربست های مدولار چکشی استفاده کرد.

خرید قالب بتن دست دوم گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع