داربست مثلثی نو

طراحی قالب فلزی
اکتبر 26, 2019
طراحی قالب های فلزی
اکتبر 26, 2019

داربست مثلثی نو

داربست مثلثی نو

در ساختمان های امروزی از روش های مختلف و متفاوتی برای اجرا وساخت استفاده می شود .این روش ها برای ساختمان های متفاوت و بسته به کاربرد و نوع ساختمان ها متفاوت است . یکی از تجهیزات ساختمانی که استفاده از آن در ساختمان های بلند بسیار رایج است و دسترسی به طبقات بالا را حین اجرای کار آسان می کند داربست مثلثی است .
داربست مثلثی
این داربست ها از لوله هایی که به هم جوش خورده اند ساخته شده است . این لوله ها را به طوری می سازند که مقاومت و استحکام کافی را را داشته باشند تا هنگام بتن ریزی مشکلی برای کار و کارگران پیش نیاید . این لوله ها را در اندازه های استاندارد برش می دهند و به هم متصل می کنند . علاوه بر این باید این لوله ها باید در ارتفاعات بالا نیز کج نشود .
میزان تحمل بار در دابست های مثلثی زیاد است و این موضوع باعث پرکاربرد بودن آن است . این موضوع با عث می شود که ایمنی کاربا داربست مثلثی افزایش پیدا بکند . البته این میزان باربری را می توان با تغییر درآرایش لوله ها در داربست می توان تا حدود 14 تن افزایش داد .
طرز اتصال داربست های مثلثی
بستن و باز کردن لوله های داربست مثلثی بسیار آسان و ساده می باشد و نیازی به مهارت خاص و آموزش ندارد . بنابراین برای این کار می توان از کارگران ساده نیز می توان استفاده کرد . برای این کار نیازبه مواردی است که باید به آن ها توجه کرد .
برای اجرای داربست در پروژه ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که زمینی که داربست را روری آن قرار می دهیم استحکام کافی را داشته باشد . اگر این استحکام در زمین های اطراف پروژه یافت نشد باید در زیر لوله های داربست ها تخته هایی قرار بدهند که این استحکام را داشته باشند .
زمین زیر داربست ها و یا تخته هایی که در زیر این داربست ها موجود است را باید تراز کنیم تا در ارتفاعت بالا داربست دچار مشکل نشود . البته باید به این موضوع اشاره کنیم که اختلاف های کوچک وکم را می توان با ابزار هایی مانند سرجک ها می توان تنظیم کرد .
گاهی اوقات برای اطمینان از ایمنی داربست برای ساختمان هایی که خیلی بلند هستند از وسایلی استفاده می کنند تا استحکام داربست را افزایش بدهند . این وسایل را بست داربست می نامند و باعث می شود که لوله های داربست به طور محکمی به هم متصل بشوند و در نهایت داربست مثلثی یکپارچه و یکدستی داشته باشیم .
داربست مثلثی نو
داربست را می توان از راه های مختلف تهیه کرد . یکی از شرکت هایی که می توانید این تجهیزات را از آن تهیه کنید شرکت تک پولاد می باشد . شرکت تک پولاد با کادری مجرب و حرفه ای تجهیزاتی را با بهترین کیفیت و کارایی را به مشتریان خود ارایه می دهند . این تحهیزات را می توان هم به صورت نو و هم دست دوم تهیه کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع