جک و قالب ساختمانی

جک و قالب بتن
اکتبر 26, 2019
قالب بتن اکسپوزنما
قالب بتن اکسپوزنما
اکتبر 26, 2019

جک و قالب ساختمانی

در ساخت سازه های بتنی از تجهیزات گوناگونی استفاده می شوند . این تجهیزات باعث می شوند که کار در ساخت سازه های بتنی راحت تر شوند . جک و قالب ساختمانی نمونه ای از این تجهیزات هستند که با کارایی آن ها آشنا می شویم .

جک و قالب ساختمانی

جک های ساختمانی در سازه ها برای نگه داشتن سقف به صورت موقت استفاده می شوند . سقف های مختلفی ساخته می شوند که برای ساخت بیش تر آن ها از جک های ساختمانی بهره می برند . این جک ها در انواع مختلفی تولید می شوند . تعدادی از این انواع جک ها عبارت اند از :

  • جک شاقول کننده : از این جک ها در پروژه هایی که دارای زمینی سست و ناهموار هستند استفاده می کنند . این نوع جک دارای دو بازو بزرگ و کوچک هستند که این بازو ها را می توان تنظیم و رگلاژ نمود .
  • جک ساده : این جک ها را در سقف هایی که سبک هستند استفاده می شود و مانند جک های صلیبی در ارتفاع های مختلف تولید می شوند .
  • جک صلیبی : این جک ها برای کفراژبندی سقف های تیرچه بلوک و دال ها مورد استفاده قرار می گیرند . میزان باربری این جک ها چیزی در حدود 5/1 تن است .

قالب های ساختمانی در سازه های بتنی کاربرد دارند . در این سازه ها بتن مایع را در داخل این قالب ها می ریزند . بتن بعد از خشک شدن شکل این قالب ها را به خود می گیرند . این قالب ها متناسب با سازه های بتنی طراحی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند . تعدادی از این قالب ها عبارت اند از :

  • قالب چوبی : این قالب ها را از تخته های چوبی می سازند . این قالب ها منعطف هستند و به همین دلیل با وجود طول عمر کم و زمان زیاد ساخت هنوز هم از آن ها استفاده می شود .
  • قالب پلاستیکی : این قالب ها به دلیل ساخته شدن از پلاستیک وزن کمی دارند . این قالب ها را به صورت مجموعه ای از قالب های به هم متصل تولید می کنند .
  • قالب مهندسی : این قالب ها از چهارچوب های فلزی ساخته می شوند . این قالب ها محکم هستند و از فلزهایی مانند فولاد و آلومینیوم ساخته می شوند .
  • قالب آجری : این قالب ها از دیواره هایی 10 تا 20 سانتی متری که توسط آجرها ساخته می شوند تشکیل شده است. این قالب ها را توسط نایلون ها می پوشانند تا آب بتن از این قالب ها خارج نشوند . خروج آب ازبتن باعث خراب شدن بتن می شود .

خرید انواع جک و قالب ساختمانی

شرکت تک پولاد در زمینه خرید و فروش این تجهیزات فعال است . شما می توانید علاوه بر انواع جک ها و قالب های ساختمانی بسیاری از تجهیزات ساختمانی مورد نظر خود را از این شرکت تهیه نمایید . شما می توانید این محصولات را به صورت دست دوم نیز تهیه نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس سریع