جک ساختمانی چیست

وزن لوله ۵ داربستی
اکتبر 26, 2019
قالب بتن کارکرده
اکتبر 26, 2019

جک ساختمانی چیست

جک ساختمانی چیست و چه کاربردی  دارد؟

جک ساختمانی چیست ؟ از جک های ساختمانی ، برای نگه داری سقف ها استفاده می شود. جک های ساختمانی دارای دو لوله داخلی و بیرونی با قطر داخلی  ۵ سانتی متری وقطر خارجی ۶ سانتی متری و ضخامت ورق ۵/۲ میلی متری می باشند. جک سقفی یا همان جک ساختمانی در اجرای سازه های بتنی بسیار پرکاربرد می باشد. زیرا جک ها سقفی هم ساده و هم اقتصادی هستند .جک های ساختمانی برای ارتفاعات ۳ تا ۵/۴ متر استفاده می شود. روی لوله نری جک ها سوراخ هایی برای تنظیم ارتفاع توسط پین فنردار با فواصل منظم ۱۰ سانتی متر از یکدیگر تعبیه شده اند. تنظیم نهایی جک ها توسط پیچ و مهره های موجود روی مادگی و یا استفاده از گوه در کف جک انجام می شود. نری جک های ساختمانی دارای انواع صلیب قوطی ، لوله ای ، ساده ،u و صلیب متحرک می باشد. انواع نری ها بر اساس طرح سازه و موارد استفاده ساخته می شوند.

مزیت شرکت تک پولاد در تولید جک ساختمانی چیست؟

شرکت تک پولاد ، جک های سقفی را به صورت نری و مادگی در انواع رزوه بیرون و رزوه داخل و گوه ای با انواع نری ها طراحی و تولید می نماید.هم چنین داربست ها را در انواع داربست های چوبی ، فلزی ، معلق ، پایه دار،مثلثی ، چکشی ستاره ،چکشی کاسه ای تولید و توزیع می نماید. این شرکت با پیشرفته ترین تجهیزات و بهره گیری از علم روز محصولات با کیفیت واستاندارد را با قیمت های مناسب به مشتریان عرضه می نماید. شرکت تک پولاد رضایت مشتری را سرلوحه خود قرار داده است و برای تولید محصولی با کیفیت و درجه یک تلاش می کند.

مشخصات جک ساختمانی؟

جک ساختمانی چیست و مشخصات آن چگونه می باشد ؟ از جک ساختمانی در جهت کفراژبندی سقف ها از جمله سقف های تیرچه بلوک و دال های بتنی استفاده می شود. این جک ها در ۵ متد ، جک سقفی ۳ متری ، جک سقفی ۵/۳ متری ، جک سقفی ۴ متری ، جک سقفی ۵/۴ متری ، جک سقفی ۵ متری ساخته می شوند. بیشترین توان باربری این جک ها یک و نیم تن است. پیچ تنظیم جک ها از نوع رولینگی است و رزوه های آن به وسیله پرس ساخته شده است . زیرا این نوع از رزوه در برابر نیروی برشی و سایشی مقاوم تر است.

از جک های ساختمانی برای چه موارید استفاده می شود؟

جک سقفی در مدل های جک ساده ، فلزی صلیب دار ، فلزی بدون صلیب و شاقول  تولید می شود.

از جک فلزی صلیب برای کفراژبندی سقف های تیرچه بلوک و.. استفاده شده و تا ارتفاع ۵/۳ متر طراحی و تولید شده است. در این نوع از پیچ و مهره های جک سقفی چدنی نشکن گام ۸ استفاده شده است.

از جک ساده برای کفرازبندی سقف های سبک استفاده می شود.

از جک شاقول زمانی که زمین سست و ناهموار است استفاده می شود . این جک از دو بازوی بزرگ و بازوی کوچک تشکیل شده است . شمع های حمایتی برای پایداری سازه در مقابل فشار بتن به ما اطمینان می دهند.این شمع ها به حالت دو بازو کوچک و بزرگ می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع