اسکافلد چیست ؟

اسکافلد چکشی
اکتبر 26, 2019
توضیح قالب بتن گرد
اکتبر 26, 2019

اسکافلد چیست ؟

اسکافلد چیست ؟

در عصر حاضر که صنعت ساختمان سازی پیشرفت های زیادی داشته و ساختمان هایی با ارتفاع زیاد وایمنی ومقاومت زیاد ساخته می شود . در ساخت ساختمان هایی به این شکل از ابزار ها و تجهیزات نیاز است که کار ساخت را آسان تر و ایمنی لازم برای کارگران را نیز فراهم بکتد . یکی از این تجهیزات که در ساخت ساختمان های با ارتفاع بالا بسیار پرکاربرد می باشد اسکافلد است .
اسکافلد چیست ؟
اسکافلد (داربست مثلثی) متشکل از لوله های داربستی که این لواه ها در کارخانه ها تولید می شوند . این لوله ها در دراندازه استاندارد بریده و به هم دیگر جوش داده می شوند . این لوله ها بدون هیچ گونه درز و شکاف هستند تا بتوانند مقاومت لازم را داشته باشند . در غیر این صورت در حین بتن ریزی ممکن است حوادث جبران ناپذیری رخ بدهد . اسکافلد استاندارد به گونه ای طراحی می شود که در ارتفاعات بالا کج نشود .
با تغییرنحوه بستن لوله ها می توان میزان باربری آن را افزایش داد . بستن اسکافلد ها بسیار آسان است و حتی کارگران ساده نیز قادرند تا آن ها را به هم متصل باشند .
مراحل بستن اسکافلد ها
مرحله اول : هنگامی که لوله های اسکافلد را می خواهیم به زمین بگذاریم باید توجه داشته باشیم که زمین زیر اسکافلد سفت باشد و اگر نبود از تخته های زیر پایی استفاده کنیم . بعد از آن باید زمین را تراز کنیم تا ارتفاعات بالا این اختلاف سطح دردسر ساز نشود . البته اختلافهای کوچک را می توان با سرجک ها تنظیم کرد .
مرحله دوم : برای اطمینان در ارتفاع های بالا اسکافلد ها را توسط لوله و بست داربست به هم متصل می کنیم . این کار باعث می شود که اسکافلد ها به صورت یکپارچه و یکدست باشند و ایمنی بیشتری داشته باشند .
ویژگی های اسکافلد
از مهمترین مزیت ها و ویژگی های اسکافلد این است که به آسانی باز و بسته می شود . کار کردن با آن نیاز به آموزش خاص و نیروی انسانی ماهر ندارد . تنها ایراد آن این است که مقداری جاگیر است . هنگام کار با اسکافلدها سرعت انجام پروژه افزایش می یابد و همچنین ایمنی کار نیز بسیاز افزایش می یابد .
هنگام تهیه اسکافلد باید به چه نکاتی توجه کنیم ؟
باید به این نکته توجه کنیم که کیفیت مواد سازنده لوله های اسکافلد بالا باشند . اگر از اسکافلد دست دوم نیز استفاده می کنیم باید حواس مان باشد که از اسکافلد های سالم و بدون درز و آسیب دیده گی استفاده کنیم . همچنین باید اجرای آن مناسب باشند .
شرکت های زیادی در کشور اسکافلد تولید می کنند و شرکت تک پولاد یکی از این شرکت ها است که در تهیه و تولید تجهیزات ساختمانی فعال است و این تجهیزات را با کیفیت های مناسب و بالا به مشتری های خود ارایه می دهد . این شرکت دارای گروهی مجرب از کارشناسان این امر را گرد هم آورده و شما می توانید با مشاوره با این کارشناسان خریدی رضایت بخش را تجربه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع