اسکافلد دست دوم

جک ساختمان
اکتبر 26, 2019
وزن لوله ۵ داربستی
اکتبر 26, 2019

اسکافلد دست دوم

اسکافلد دست دوم

در عصر حاضر برای ساختن ساختمان ها از تجهیزات و وسایل متفاوتی استفاده می شود . باتوجه به تحولات و پیشرفت های فراوانی که در صنعت ساختمان سازی در دهه های اخیر در جهان به وجود آمده این تجهیزات و وسایل نیز دچار تغییر و تحول شده و تجهیزات قدیمی جای خود را به تجهیزات جدید داده است . این تجهیزات در طیف گسترده ای تولید می شود . هر کدام از این تجهیزات برای انواع مختلف ساختمان سازی که وجود دارد تولید می شوند . مهندسان و کارشناسان ساختمان سازی با توجه به نوع پروژه از این تجهیزات استفاده می کنند . یکی از این تجهیزات که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت اسکافلد می باشد که برای ساختمان هایی که در ارتفاع های بالا ساخته می شوند بسیار پرکاربردند .
اسکافلد
اسکافلد از لوله هایی تشکیل شده که در اندازه های استاندارد برش داده می شود و توسط جوش به هم دیگر متصل می شوند . مقاومت اسکافلد به این بستگی دارد که لوله های استفاده شده در آن بدون هیچ گونه درز باشند . اگر کیفیت لوله های مصرفی در اسکافلد مناسب نباشد هنگام بتن ریزی موجب بروز حوادث و خسارات جبران ناپذیر خواهد شد . علاوه بر استحکام اسکافلد باید در ارتفاعات بالا کج نشود البته در میزان کوچک اختلاف ارتفاع می توان با استفاده از سرجک ها آن را تنظیم کرد .
با ایجاد تغییر در شیوه اتصال لوله ها در اسکافلد می توان میزان باربری آن را تا چهارده تن افزایش می دهد .
نحوه اجرای اسکافلد
بستن لوله ها در اسکافلد بسیار آسان است و کارگر های ساده نیز می توانند این کار بدون نیاز به آموزشی خاص انجام بدهند. این کار در چند مرحله صورت می گیرد :
مرحله اول : در محلی که لوله های اسکافلد روی زمین قرار می گیرد ابتدا دقت می کنیم زمینی سفت و محکم باشد اگر شرایط مهیا نبود از تخته های چوبی زیر پایی استفاده کنیم .
مرحله دوم : زمین زیر اسکافلد باید تراز باشد تا اختلاف ارتفاع باعث ایجاد دردسر در ارتفاعات بالا نشود البته همان طور که گفتیم اختلاف های کوچک را می توان با سر جک ها تنظیم کرد .
مرحله سوم : در ارتفاع های بالا لوله های اسکافلد را با بست داربست محکم می کنیم تا مشکلی پیش نیاید . این موضوع باعث می شود که اسکافلدی یکدست داشته باشیم .
اتصال اسکافلدها و جدا کردن آن ها از یکدیگر بسیار آسان می باشد و این ویژگی از مزیت های مهم اسکافلد ها به شمار می رود . تنها مساله ای که در استفاده از اسکافلد ممکن است ما را اذیت کند این است که اسکافلد جای زیادی می گیرد .
اسکافلد دست دوم
برای تهیه اسکافلدها شما می توانید به شرکت ها و کارخانه های تولید این محصول مراجعه نمایید . یکی از این شرکت ها که محصولات با کیفیت عالی را میتوانید از آن تهیه کنید شرکت تک پولاد می باشد . شما می توانید اسکافلدها را هم به صورت نو تهیه کنید و هم به صورت دست دوم که در هر دو صورت باید به کیفیت کحصول دقت شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس سریع